TUI wyjazdy wakacyjne
Unsplash.com Elizeu Dias
Autor Konrad Karpiuk - 26 Lipca 2020

Prezes TUI zdradza terminy, w których za wakacje zapłacimy najmniej. Aż 3 w roku

TUI to międzynarodowy koncern turystyczny, który posiada własne sieci hotele i agencje turystyczne. Ostatnio wywiadu udzielił prezes polskiego oddziału, zdradzając trzy terminy w roku, gdy wyjazdy są najtańsze.

Prezesem polskiego oddziału TUI jest Marcin Dymnicki. W rozmowie z Business Insiderem przyznał, w jakim okresie biura turystyczne zarabiają najwięcej. Dzięki dużemu popytowi na wyjazdy agencje mogą dyktować wyższe ceny, bo wiedzą, że i tak uda im się sprzedać swoje oferty. Jeśli chcemy zaoszczędzić na wyjazdach, tego okresu najlepiej unikać.

W tym okresie wycieczki z biur podróży będą najdroższe

Sezon na wycieczki trwa od drugiej połowy czerwca do pierwszej połowy września. Ponadto popularne są wycieczki w majówkę, ferie zimowe (sezon zimowy w styczniu i lutym), w święta Bożego Narodzenia, w sylwestra i Wielkanoc. W tych okresach wycieczki są najdroższe.

Powody takiej sytuacji są dosyć oczywiste, w sezonie wyjeżdżają głównie rodziny z dziećmi w wieku szkolnym, czyli dosyć części klienci biur turystycznych. Wpływ na taki układ ma również z reguły dobra, letnia pogoda, zachęcająca do brania urlopów. W wypadku wycieczek w niektóre miejsca, pora roku nie ma jednak tak dużego znaczenia.

Dzisiaj zrobisz zakupy, ale przygotuj się na trudności. Niedziele handlowe wyjątkowo rzadkieDzisiaj zrobisz zakupy, ale przygotuj się na trudności. Niedziele handlowe wyjątkowo rzadkieCzytaj dalej

Prezes polskiego oddziału TUI mówi jak zaoszczędzić na wycieczkach. Trzy kluczowe terminy

Najkorzystniej jest kupić wycieczkę w marcu, maju po zakończeniu majówki oraz w listopadzie. Jeśli ktoś ma możliwość wzięcia urlop właśnie w tym okresie, wtedy otrzyma najkorzystniejsze finansowo oferty od biur podróży - mówił Marcin Dymnicki dla Business Insidera.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Sąsiedzi Kaczyńskiego przerwali milczenie. Zdradzili tajemnice życia obok prezesa
2. Lidl na półki rzuci absolutny hit sezonu. Znamy już ceny
3. We wsi dowiedzieli się, że Mariusz jest gejem. Jego życie jest zagrożone, robią zebrania pod domem, próbowali otruć psa. Potrzebna pomoc

W listopadzie i marcu tanieją wycieczki do Egiptu, Wysp Kanaryjskich, jak i do Dominikany, Meksyku, Zanzibaru, Kenii i Tajlandii. Z kolei po majówce tanio można pojechać w stronę Morza Śródziemnomorskiego, choćby do Turcji, Bułgarii i Grecji. Sporo można zaoszczędzić, kupując wakacje z dużym wyprzedzeniem (formuła first minute).

Poważny spór na granicy Polski i Czech. Sprawa może trafić do BrukseliPoważny spór na granicy Polski i Czech. Sprawa może trafić do BrukseliCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zenon Martyniuk błaga o pomoc. Liczy się każde wsparcie, sytuacja jest dramatyczna
  2. Nowa żona gwiazdora "Świata według Kiepskich" wylądowała w szpitalu. Aktor zareagował natychmiast
  3. Tragedia na południu Polski. Dwie osoby nie żyją, nic nie dało się zrobić
  4. Emerycie, znamy już kwotę czternastej emerytury. Uśmiech na Twojej twarzy gwarantowany
  5. Waloryzacja 2021: Wiemy, jakie będą podwyżki. Najwyższe od 10 lat
  6. Od 2021 roku nowy obowiązek na zakupach. Wprowadzić go będą musiały nawet najmniejsze ze sklepów
  7. Piła napar z pokrzyw 7 dni. Zupełnie oczyściła organizm, warto z nich skorzystać
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News