trzynastka
Autor Paulina Musianek - 30 Października 2019

Trzynastka i 14. emerytura jednak wejdą w życie. Rzecznik rządu zdradza szczegóły

Trzynastka i Czternastka, czyli dodatkowe świadczenia dla emerytów i rencistów, pomimo wielu negatywnych informacji, mogą jednak trafić do rąk seniorów. Rzecznik rządu zapowiedział projekt ustawy.

Trzynastka. Projekt ustawy w ciągu 100 dni

Trzynastka dla emerytów w 2020 roku i czternastka dla emerytów w 2021 roku - to zapowiedział Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości prezentując kilka tygodni temu program wyborczy. Okazuje się, że te szumne obietnice PiS, jako jedne z niewielu mogą się spełnić. Rzecznik rządu Piotr Müller w rozmowie z „Super Expressem” podsycał emocje i twierdził, że “projekt ustawy dotyczący trzynastej i czternastej emerytury będzie przyjęty w ciągu 100 dni.

“Tak samo „mały ZUS” – będzie obowiązywał od początku przyszłego roku, i program badań profilaktycznych - kontynuował Müller wyliczanie obietnic, które zamierzają spełnić. “Jeśli chodzi o 100 obwodnic – harmonogram prac będzie przyjęty w ciągu 100 dni. A dopłaty dla rolników są uzależnione od negocjacji w ramach Komisji Europejskiej. Po to walczyliśmy, żeby komisarzem był Polak” - mówił Piotr Müller. Zapowiedział również, że w sprawie limitu 30-krotności ZUS „decyzja rzeczywiście idzie w tym kierunku, żeby tego limitu nie zmieniać”.

650 tys. Polaków wyląduje pod kreską. Ciebie też mogą skazać na głodową emeryturę650 tys. Polaków wyląduje pod kreską. Ciebie też mogą skazać na głodową emeryturęCzytaj dalej

W 2020 roku 10 mld zł, w 2021 roku blisko 20 mld zł - tyle mają kosztować obietnice PiS względem wyborców, jak szacuje money.pl. W ciągu całej kadencji na dodatki do emerytur i rent może pójść nawet 90 mld zł.

Trzynastkę w tym roku dostało 9 milionów 800 tysięcy osób - emerytów i rencistów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy, skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Nie żyje legendarny aktor. Rodzina podała smutne wieści, miał tylko 77 lat
  6. Fatalne informacje dla kierowców. Już niedługo paliwo absurdalnie zdrożeje, nadchodzi ciężki czas dla zmotoryzowanych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na: Google News