Trzynastka została potwierdzona przez premiera. Wypłata już w przyszłym roku
pixnio.com
Autor Stanisław Węgrowski - 23 Listopada 2019

Trzynastka, podwyżki cen prądu, zerowy PIT. Zastanawiające odpowiedzi premiera na Facebooku

Trzynastka, PPK, wysokość wynagrodzeń na tle Europy - m.in. na pytania dotyczące tych kwestii musiał odpowiadać premier Mateusz Morawiecki podczas sesji pytań i odpowiedzi na Facebooku. Internauci mieli sporo pytań do szefa rządu.

Trzynastka, zerowy podatek PIT, PPK - premier Mateusz Morawiecki dostał sporo pytań od internautów w trakcie sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) zorganizowanej na portalu Facebook - podaje superbiz.se.pl. Było to już kolejne spotkanie szefa rządu z internautami. Podczas tego spotkania nie zabrakło bieżących tematów politycznych i społecznych.

Trzynastka niepewna?

Podczas relacji na żywo szef rządu został zapytany, czy trzynastka jest zagrożona. Premier zapowiedział, że nie ma powodu do zmartwień - 13. emerytura zostanie wpisana do ustawy, a to oznacza, że dodatkowe świadczenie nie jest zagrożone. Trzynastka będzie zagwarantowana ustawowo.

Renty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyRenty mogą urosnąć kolosalnie. Projekt podwyżek jest już gotowyCzytaj dalej

PPK w Konstytucji?

Inne pytanie dotyczyło zapisania Pracowniczych Planów Kapitałowych w Konstytucji. Mateusz Morawiecki podkreślił, że w trakcie swojego wtorkowego expose zwrócił się w tej sprawie do parlamentarzystów. - Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) są fundamentalnie ważnym krokiem do budowania oszczędności krajowych, a wpisanie PPK do konstytucji podniesie zaufanie obywateli do oszczędzania w nich - tłumaczył szef rządu.

- Dlaczego chcielibyśmy zakotwiczyć te plany kapitałowe i te OFE, które również przekazujemy ludziom, w konstytucji jako środki prywatne? Właśnie dlatego, że Platforma Obywatelska, przy całym szacunku dla naszych oponentów politycznych, skonsumowała, wchłonęła część pieniędzy do budżetu. A jeśli środki będą przekazane ludziom (...), to gwarancja konstytucyjna zbuduje dodatkowe zaufanie, że warto oszczędzać na emeryturę - powiedział premier.

Pensje Polaków na tle Europy

Natomiast pewien internauta postanowił zapytać szefa rządu o to, kiedy polskie wynagrodzenie dobije do europejskich standardów. W odpowiedzi usłyszał, że "nie ma czegoś takiego, jak europejskie standardy. Jest szczęście rozwijającej się gospodarki i nieszczęście ataku Niemiec i Związku Radzieckiego na Polskę oraz lata komunizmu".

- Postawiliśmy na rozwój gospodarczy, który ma podnosić polskie płace. W ostatnich czterech latach polskie płace podniosły się realnie w sposób najszybszy w porównaniu do wszystkich poprzednich kadencji - stwierdził Mateusz Morawiecki.

Zerowy PIT nie dla wszystkich

Inne pytanie dotyczyło zerowego podatku PIT. Internauta zapytał, czy można się spodziewać wprowadzenia go dla wszystkich, a nie tylko osób do 26. roku życia. - PIT jest jednym z głównych źródeł dochodu (…) Trzeba nim gospodarować oszczędnie, dlatego dla młodych, po to by zostali w Polsce zdecydowaliśmy się na rewolucyjny projekt bez podatku dla młodych do 26. roku życia. I kanclerz Niemiec, wielu przywódców, media z USA się tym zainteresowały. Nam chodzi przede wszystkim o to, by młodzi znaleźli tutaj swoją pierwszą pracę - powiedział premier i dodał, że jego rząd obniżył powszechnie podatki PIT.

Emerytura wyższa nawet o kilkaset złotych miesięcznie. Decyduje jeden czynnikEmerytura wyższa nawet o kilkaset złotych miesięcznie. Decyduje jeden czynnikCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  2. Twórcy wielu hitów zawieszają koncertowanie do odwołania. Wszystko z troski o środowisko
  3. Emeryci mają dostać po 10 tys. złotych. Warunek jest jeden
  4. Było 500 plus, teraz rząd wprowadza 500 minus. Straci na tym tysiące Polaków
  5. Kupujesz takie kasze gryczane? Lepiej ich nie jeść, mogą powodować raka

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News