Trzynasta emerytura już podpisana
pexels.com/Monica Silvestre
Autor Radosław Święcki - 25 Lutego 2020

Trzynasta emerytura z podpisem prezydenta. Jest też ważna zapowiedź dla emerytów

Trzynasta emerytura podpisana przez prezydenta! Świadczenie będzie wypłacane od kwietnia. Co więcej jednak, prezydent wypowiedział zaskakujące słowa. Wynika z nich, że na trzynastej, ani czternastej emeryturze się nie skończy.

Trzynasta emerytura po raz pierwszy została wypłacona w maju ubiegłego roku. Wprowadzenie świadczenia przez rząd Prawa i Sprawiedliwości wiązano z trwającą w tamtym czasie kampanią przed wyborami do Parlamentu Europejskiego. Politycy partii rządzącej zapewniali jednak, że nie jest to tylko jednorazowe świadczenie, a w przyszłości może zostać wprowadzone na stałe.

Popularny dostawca prądu ostrzega klientów. Mogłeś zapłacić fałszywy rachunekPopularny dostawca prądu ostrzega klientów. Mogłeś zapłacić fałszywy rachunekCzytaj dalej

W przyszłości oznaczało oznaczało w tym wypadku osiem miesięcy. Trzynasta emerytura została przegłosowana przez Sejm na początku stycznia br, a dziś została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Świadczenie będzie wypłacane od kwietnia i wyniesie 1200 zł brutto, czyli wysokość minimalnej emerytury.

Dodatkowe świadczenia - jak przypomina Radio Zet - będą wypłacane z urzędu. Większość osób otrzyma je wraz z kwietniową emeryturą lub rentą. Z kwoty świadczenia nie będą dokonywane potrącenia i egzekucje, nie będzie też ona wliczana do dochodu.

Na trzynastce i czternastce się nie skończy?

Co najbardziej zaskakuje, po podpisaniu ustawy dotyczącej trzynastych emerytur prezydent Andrzej Duda poruszył temat kolejnych świadczeń. Z ust głowy państwa padły słowa dotyczące następnego, już piętnastego świadczenia, które otrzymać mają emeryci.

- Cieszę się, że i w zeszłym roku, i w tym roku, i dalej – wierzę w to głęboko – w kolejnych latach te wsparcia będą. Mam nadzieję, że będzie 14. emerytura, daj Boże potem 15. emerytura, aż dojdziemy do tego, że podwyższymy państwu wszystkie świadczenia emerytalne w sposób bardzo znaczący, bo to jest ważne - mówił Andrzej Duda.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd wydał w dwa miesiące 30 mln zł na nagrody. Trzy ministerstwa o pieniądzach wciąż milczą
2. Był twarzą TVP przez 25 lat, dziś nie ukrywa rozgoryczenia. "Niewyobrażalna paranoja"

Trzynasta emerytura - kto otrzyma?

Trzynastą emeryturę otrzymają osoby pobierające emerytury i renty w systemie powszechnym, emerytury i renty rolników, służb mundurowych, emerytury pomostowe, świadczenia i zasiłki przedemerytalne, renty socjalne i strukturalne, nauczycielskie świadczenia kompensacyjne, rodzicielskie świadczenia uzupełniające oraz renty inwalidów wojennych i wojskowych.

TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

Źródłem ich finansowania będą pieniądze Funduszu Solidarnościowego i budżetu państwa. Z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że trzynastą emeryturę otrzyma ok. 9,8 mln osób. Szacowany koszt świadczenia to ok. 11,75 mld zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Brakuje maseczek w aptekach. Hurtownie są puste, pacjenci robią listy kolejkowe
  2. Zasady posiadania zdrowego serca. Warto się ich trzymać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Wprowadzono dodatkowe kontrole na polskich lotniskach. Ważna wiadomość dla turystów
Absolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówAbsolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News