Trzynasta emerytura w maju
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 6 Maja 2020

Trzynasta emerytura także w maju. Wiemy już, do kogo trafią

Trzynasta emerytura trafiła już do 8,5 mln seniorów. Ostatnia tura dofinansowania zostanie wysłana w maju. Na kogo jeszcze czekają dodatkowe pieniądze z ZUS?

Trzynasta emerytura trafiła niemal do wszystkich

Trzynasta emerytura to dodatek finansowy przysługujący seniorom od 2019 r., który jest jednym ze sztandarowych punktów polityki socjalnej PiS. W 2020 r. 9,8 mln emerytów może liczyć na „trzynastkę” w wysokości 1200 zł brutto (981 zł netto).

Zgodnie z najnowszymi informacji z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w kwietniu do 8,5 mln emerytów i rencistów trafiło ponad 10 mld zł. Jednak jeszcze nie wszyscy uprawnieni otrzymali dodatkowe świadczenie.

TVN ujawnia: Poczta Polska zamówiła 3 mln więcej kart do głosowania, niż jest wyborców. Kuriozalne wytłumaczenieTVN ujawnia: Poczta Polska zamówiła 3 mln więcej kart do głosowania, niż jest wyborców. Kuriozalne wytłumaczenieCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. W tej sytuacji brakuje odpowiednich słów. Jedna z najstraszniejszych interwencji obrońców zwierząt w Polsce, w ostatnim czasie

Do kogo trzynasta emerytura dotrze w maju?

Ostatnia transza trzynastej emerytury zostanie wypłacona w maju. Jej odbiorcami będą osoby, które pobierają świadczenia i zasiłki przedemerytalne – podaje biznes.radiozet.pl.

Koszt całego tegorocznego przedsięwzięcia jest szacowany na 11,7 mld zł. Mimo że nadejście koronawirusa nadszarpnęło finanse państwowe, rządzący kilkukrotnie zapewniali, że świadczenia są niezagrożone. Wypłaty postojowego czy zwolnienie z płacenia składek dla przedsiębiorców nie wpłyną na harmonogram dostarczania trzynastych emerytur.

Szykuje się nowy podatek? Chcą opodatkować rzeczy, których używamy na co dzieńSzykuje się nowy podatek? Chcą opodatkować rzeczy, których używamy na co dzieńCzytaj dalej

„Chcę uspokoić wszystkich rencistów i emerytów, którzy obawiali się o swoje świadczenia. Mimo stanu epidemiologicznego trzynasta emerytura jest wypłacana zgodnie z harmonogramem. Dotrzymujemy obietnicy” – oświadczyła szefowa MRPiPS Marlena Maląg.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kandydat na prezydenta Polski został zatrzymany przez policję
  2. Często pocisz się w nocy? Uważaj, ponieważ może być to objawem niebezpiecznych chorób
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. RMF: Nie będzie luzowania obostrzeń od poniedziałku. Jest nowa data

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News