Trzynasta emerytura dla seniorów już pewna
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 6 Stycznia 2020

Jest już pewna data trzynastki. Minister potwierdziła

Trzynasta emerytura zostanie ma zostać wypłacona w kwietniu i aby ją otrzymać, nie ma obowiązku składania w tym celu żadnych wniosków, jak powiedziała Marlena Maląg, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Trzynasta emerytura zostanie wypłacona w kwietniu

Trzynasta emerytura ma zostać wypłacona już kwietniu. W celu jej otrzymania, nie trzeba składać żadnych wniosków.

“Nie ma zagrożeń dla wypłat trzynastej emerytury. Planujemy wypłacać ją w kwietniu, nie trzeba składać żadnych wniosków” - zapewniała Marlena Maląg, Minister Rodziny Pracy i Polityki Społecznej na antenie radiowej Jedynki, jak cytuje “WP”.

Co trzeci kierowca ma spory problem. Tak źle nie było od maja ubiegłego rokuCo trzeci kierowca ma spory problem. Tak źle nie było od maja ubiegłego rokuCzytaj dalej

Trzynastka obejmie 9,8 mln seniorów

Trzynasta emerytura jest jednorazowym świadczeniem, które zostanie wypłacone emerytom i rencistom i wyniesie tyle, ile kwota najniższej emerytury, czyli 1200 zł brutto. Trzynastka będzie przysługiwać ok 9,8 mln seniorów.

Marlena Maląg poinformowała, że ustawa w tej sprawie została już przygotowana. W ciągu najbliższych dni parlament będzie się tym zajmował. Również ZUS jest przygotowany, aby wypłacić pieniądze w kwietniu, jak powiedziała szefowa resortu.

Czternasta emerytura już w 2021 roku

Jeżeli chodzi o tzw. czternastą emeryturę, to zostanie ona wypłacona w listopadzie przyszłego roku, jak zapewniła minister. Nie są jeszcze dokładnie znane zasady tego programu, jednak prawdopodobnie będzie istniał próg kwotowy, więc najzamożniejsi emeryci i renciści nie otrzymają świadczenia.

Zakaz handlu zaostrzą jeszcze bardziej. W niedziele zamkną ci nawet ŻabkęZakaz handlu zaostrzą jeszcze bardziej. W niedziele zamkną ci nawet ŻabkęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News