Fot. Jan Bielecki/East News, Warszawa, 23.11.2018. Briefing prasowy, na ktorym prezydent m.st. Warszawy Rafal Trzaskowski przedstawil zespol swoich wspolpracownikow. N/z stoleczny ratusz na pl. Bankowym.
Jan BIELECKI/East News
Autor Stanisław Węgrowski - 13 Marca 2020

Prezydent Warszawy na zwolnieniu lekarskim, przebywa w domu. Ratusz miasta potwierdza

Rafał Trzaskowski przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim. Rzecznik Ratusza Karolina Gałecka zapewnia, że zwolnienie nie ma związku z koronawirusem i że za parę dni prezydent Trzaskowski powinien wrócić do wykonywania obowiązków.

Trzaskowski na zwolnieniu. Ratusz wyjaśnia

Rafał Trzaskowski dostał od lekarza zwolnienie L4. - Prezydent jest lekko przeziębiony, nie ma to nic wspólnego z koronawirusem, jest osłabiony dużą ilością pracy, którą wykonywał. Prezydent pracował praktycznie 24 godziny na dobę - zapewniła Gałecka, cytowana przez TOK FM.

Rzeczniczka zaznacza, że prezydent Trzaskowski nie ma gorączki. - Ma 35,5 st. C. Tak naprawdę, jest to bardziej osłabienie - oceniła Gałecka. I dodaje, że lekarz zalecił prezydentowi pozostanie w domu. - Prezydent obecnie przebywa w domu. Ma zwolnienie do końca tygodnia - powiedziała Gałecka.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Ważny apel Morawieckiego. Chodzi o kwarantannę oraz zamknięcie sklepów i miast

Taka informacja od razu nasuwa pewne podejrzenia. Czy Trzaskowski miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem? Rzeczniczka zaznaczyła, że stan zdrowia prezydenta Warszawy nie ma związku z koronawirusem. Choć przyznała, że nie można tego całkowicie wykluczyć.

Zasiłek opiekuńczy nie dla każdego rodzica. ZUS może go odmówićZasiłek opiekuńczy nie dla każdego rodzica. ZUS może go odmówićCzytaj dalej

Prezydenci mieli naradę. Trzaskowski nieobecny

Jak podaje TOK FM, w środę w stołecznym ratuszu doszło do spotkania prezydentów największych miast w Polsce. Omawiane były działania związane z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Ze względu na swój stan zdrowia nieobecny był prezydent Trzaskowski.

W trakcie konferencji prasowej po spotkaniu wiceprezydent Warszawy Renata Kaznowska poinformowała, że w sytuacji, gdy rząd zdecydował o zamknięciu placówek oświatowych od przyszłego poniedziałku, samorządy wykorzystają ten czas na przygotowanie przedszkoli i szkół do dalszej działalności. Chodzi np. o zakup środków do dezynfekcji. Kaznowska zaznaczyła przy tym, że w tym momencie trudno je w ogóle zdobyć.

Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Potrzebny jest szczegółowy plan

Wiceprezydent stolicy zwróciła się też do rządu, aby opracował szczegółowe wytyczne na temat działań związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. - Potrzebujemy bardzo czytelnych instrukcji dla dyrektorów i mam nadzieję, że przez ten okres dwóch tygodni kuratorium oświaty i Ministerstwo Zdrowia takie instrukcje dla dyrektorów szkół przygotuje - apelowała cytowana przez TOK FM Kaznowska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kierowca zginął na miejscu, pasażer zmarł w szpitalu. Tragiczny wypadek na "7", droga jest zablokowana
  2. Tom Hanks zarażony koronawirusem. Infekcja może być dla niego szczególnie niebezpieczna
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Zamykają sklepy i punkty usługowe. Rząd podjął decyzję, sytuacja we Włoszech coraz gorsza
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News