Ceny truskawek spowodowały masową kradzież owoców z pól
pixabay/rvee
Autor Radosław Święcki - 31 Maja 2020

Wysokie ceny truskawek problemem nie tylko dla klientów. Masowe kradzieże nawet kilkuset kilogramów owoców z pól

Ceny truskawek w tym roku mogą przyprawiać o ból głowy. Wysoka cena owoców powoduje, że zaczęło dochodzić do ich masowej kradzieży z pól. Jeden z plantatorów stracił ok. 200 kg truskawek, czyli ok. 100 łubianek.

Truskawki znikają z pól

Tak jak co roku zima zaskakuje drogowców, tak w okolicach maja smakoszy truskawek zaskakuje ich cena. Nie dalej jak wczoraj przechadzając się po osiedlowych warzywniakach odnotowałem ceny tych owoców na poziomie 15-17 zł za łubiankę, w jednym ze sklepów cena wyniosła 13 zł, ale jak zaznaczyła sprzedawczyni, truskawki pochodziły z poprzedniego dnia. Choć jeszcze kilka tygodni temu cena truskawek wynosiła grubo powyżej 20 zł, to i tak obecne ceny wydają się znacznie wyższe niż rok temu. Eksperci podkreślają, że jednym z powodów tego stanu rzeczy jest pogoda, a ściślej susza.

Wysokie ceny truskawek spowodowały, że zaczęło dochodzić do ich masowych kradzieży z pól. Do takiej sytuacji doszło w ostatnim czasie w miejscowości Pachnowola w woj. lubelskim.

Samochód elektryczny nie ma żadnych tajemnic. Eksperci marki Seat tłumaczą działanie aut bez dymuSamochód elektryczny nie ma żadnych tajemnic. Eksperci marki Seat tłumaczą działanie aut bez dymuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

- Kiedy plantator przyszedł rano z pracownikami zbierać owoce, okazało się, że krzaczki są ogołocone. Oszacował, że mogło zniknąć nawet 200 kg tych owoców, co daje 100 łubianek – podaje Wirtualna Polska.

Plantator swoje straty oszacował na ok. 2 tys. zł. Od razu powiadomił o zdarzeniu policja, niestety ta nie podjęła interwencji, tłumacząc to brakiem radiowozów i policjantów.

- Mogło być tak, że zgłoszenie było telefoniczne i w danym momencie policjanci zajmowali się innymi interwencjami. Wtedy osoba zgłaszająca powinna otrzymać informacje w jaki sposób o tym, w jakieś formie może ona powiadomić policję – tłumaczy w rozmowie z portalem podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach, zastrzegając, że nie zna szczegółów tej sprawy.

Za twój zabieg zapłaci pracodawca? Ministerstwo Zdrowia szuka sposobu na ratowanie polskiej służby zdrowiaZa twój zabieg zapłaci pracodawca? Ministerstwo Zdrowia szuka sposobu na ratowanie polskiej służby zdrowiaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Dziurawiec jest jednym z najpopularniejszych ziół. Sławę zawdzięcza wspaniałym właściwościom zdrowotnym
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości
Zamiast 1000 plus bon turystyczny 300 plus dla wszystkich? Rząd szuka nowego rozwiązaniaZamiast 1000 plus bon turystyczny 300 plus dla wszystkich? Rząd szuka nowego rozwiązaniaCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News