owoce-pixabay-expresselblag
Obraz Sebastian Bona-Kuchejda z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 16 Maja 2020

Rolnicy biją na alarm, łatwo możecie dać się oszukać. Sporo przepłacisz za te lewe owoce reklamowane jako "z Polski"

Truskawki są już dostępne w Polsce. Dla miłośników tych owoców to świetna wiadomość, gorzej że początek sezonu wykorzystują oszuści, którzy ściągają truskawki z zagranicy i sprzedają jako nasze. Nieuczciwi sprzedawcy oczywiście zawyżają ceny, wykorzystując suszę i przymrozki.

Truskawki już są. Ceny mogą przyprawić o zawrót głowy

Ten rok może nie być obfity w zbiory truskawek, co wynika z trudnych warunków pogodowych. Właśnie rozpoczyna się sezon na truskawki i tak jak to bywa na początku, ceny są bardzo wysokie. “Fakt” donosi, że za kilogram polskich truskawek trzeba obecnie zapłacić od 18 do 22 zł. Natomiast truskawki z importu, np. z Włoch kosztują 15 zł za kilogram.

Truskawki z importu sprzedają jako polskie

Niestety, początek sezonu jest wykorzystywany przez nieuczciwych sprzedawców, którzy handlują truskawkami z zagranicy i zapewniają, że są polskie. - Już słyszymy o przypadkach, kiedy sprzedają truskawki z zagranicy drożej jako polskie - mówi na łamach “Faktu” Łukasz Sosnowski, rolnik spod Góry Kalwarii.

Onet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siłyOnet: Senator zatrzymany przez policję w Warszawie. Użyto siłyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Absurdalny materiał w “Wiadomościach”. Zawinił rząd Morawieckiego, TVP i tak znalazło sposób

Stosowanie przez niektórych nieuczciwych praktyk potwierdzają także sprzedawcy. Oszuści importują duże ilości truskawek, np. z Hiszpanii i Włoch. Następnie owoce są przesypywane z plastikowych opakowań do polskich, tradycyjnych drewnianych kobiałek.

Nie tylko truskawki. Handlarze oszukują też na warzywach

Czym się różnią polskie truskawki od tych z importu? Polskie są mniejsze, zaokrąglone, ale mniej regularne, do tego bardziej miękkie i czerwone, choć o tej porze ich intensywna czerwona barwa miesza się jeszcze miejscami z zielonymi, niedojrzałymi fragmentami. W smaku powinny być słodkie. Natomiast truskawki importowane zwykle mają wydłużony kształt, są twarde, a w smaku mogą być kwaśne. Wszystkie wyglądają niemal identycznie.

Ile zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk? Aż trudno uwierzyć, że konto bankowe może wyświetlać tyle zerIle zarabiają Dominika i Sebastian Kulczyk? Aż trudno uwierzyć, że konto bankowe może wyświetlać tyle zerCzytaj dalej

Ale nie tylko truskawki są wykorzystywane przez nieuczciwych sprzedawców. Warto też uważać na młode warzywa, np. ogórki i młode ziemniaki, które w tym roku są masowo sprowadzane z Białorusi, Rumunii oraz Grecji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielka manifestacja w Warszawie. Górnicy odwołali swój udział w proteście
  2. Zwierzęta mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie. 12 powodów, dla których warto mieć pupila w rodzinie
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ujawnili ceny na wakacje nad Bałtykiem w Polsce. Ogromne zaskoczenie dla wielu Polaków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News