truskawki
Public Domain Pictures
Autor Komunikaty prasowe - 8 Stycznia 2020

Polskie truskawki podbijają zagraniczne rynku. Wyróżniają się wyjątkowymi cechami

Truskawki z Polski cechują się szczególnymi właściwościami. Chodzi dokładnie o odmianę Grandarosa. Bardzo możliwe, że znajdą uznanie również na zagranicznych rynkach.

Truskawki z naszego kraju o wyjątkowych właściwościach

Truskawki z Polski zostały wyróżnione nagrodą ministra rolnictwa i zyskują coraz większą popularność. Chodzi dokładnie o odmianę Grandarosa, która pochodzi z hodowli Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach. Prace nad tą odmianą truskawek trwały aż 15 lat. Posiadają one wyjątkowe właściwości, takie jak odporność na mróz, a także na niektóre choroby oraz część pasożytów. Dają one także urodzajne plony.

Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytówKomornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytówCzytaj dalej

Odmiana truskawek numer jeden w Polsce

“Oceniamy, że jest to odmiana numer jeden w Polsce, jeżeli chodzi o wzrost popularności. Daje wyjątkową jakość owoców. Są duże, jędrne, o silnym połysku. Można je przewozić na duże odległości, dlatego interesują się nimi zagraniczni dystrybutorzy” - mówi dr inż. Agnieszka Masny z Instytutu Ogrodnictwa w Skierniewicach, w rozmowie z portalem Farmer.pl, jak cytuje “Money”.

Dodała również, że ta odmiana może szybko stać się najbardziej popularna na rynku i to nie jedynie krajowym. W zeszłym roku zostało legalnie sprzedanych ok. 4 mln sadzonek tej odmiany truskawek. “Instytut Ogrodnictwa prowadzi już rozmowy z firmą Meiosis, światowym potentatem w dystrybucji licencji na rozmnażanie i sprzedaż owoców jagodowych” - podsumowała Agnieszka Masny.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Niewiele osób wie. Po śmierci Anna Jantar została uczczona w wyjątkowy sposób przez kultowego wykonawcę
  2. Z ostatniej chwili: znany polityk niespodziewanie trafił do szpitala
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucie
  5. Fiskus zapuka do ciebie i zabierze pieniądze. Będziesz płacił podatki za zmarłych
  6. Będzie 14. emerytura! Wiadomo, kiedy emeryci dostaną dodatkowe pieniądze

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News