Mieszkańcy musieli się wyprowadzić, by powstała linia tramwajowa
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Października 2019

Eksmitowali ludzi, teraz domy zrównają z ziemią. Przez tramwaj

Tramwaj, który ma przejeżdżać trasą na Naramowice sprawił, że mieszkańcy budynków stojących na terenie inwestycji musieli się wyprowadzić. Teraz budynki stoją puste i mają zostać wyburzone.

Tramwaj wyrzucił mieszkańców

Już od jakiegoś czasu było wiadome, że budynki zostaną wyburzone - kolidowały z inwestycją, którą zaplanowało miasto. Gazeta “Fakt” podaje, że urzędnicy długo musieli prowadzić negocjacje z mieszkańcami. Wyburzanie m rozpocząć się jeszcze w 2019 roku. Do rozbiórki idą dwa bloki przy ul. Naramowickiej 149 i 149a, budynek wielorodzinny przy ul. Sarmackiej, dawny gabinet stomatologiczny przy ul. Czarna Rola oraz bunkier usytuowany przy ul. Sarmackiej.

Ostatnia z wymienionych budowli ma zostać przebadana przez archeologów. Badania archeologiczne będą prowadzone też w parku Kosynierów na osiedlu Pod Lipami w rejonie pętli Wilczak. To właśnie stamtąd ma jeździć nowy tramwaj. Projekt trasy tramwajowej ciągnie się aż do ul. Błażeja na Naramowicach.

Niebawem zapłacisz 120 zł więcej. Tylko niektórych obejmą ulgiNiebawem zapłacisz 120 zł więcej. Tylko niektórych obejmą ulgiCzytaj dalej

Budowa startuje na wiosnę

Zgodnie z założeniami do wiosny przyszłego roku budynki muszą zostać całkowicie usunięte, a teren, na którym stały przygotowany do budowy nowej trasy, którą pojedzie tramwaj. Według harmonogramu prac to właśnie wtedy wystartuje budowa kolejnych odcinków trasy na Naramowice, o którą tak bardzo zabiegali Poznaniacy. Póki co rozbudowana została pętla Wilczak, gdzie od początku września funkcjonuje nowe torowisko zawierające sieć trakcyjną, perony, wiaty przystankowe, a także system identyfikacji miejskiej.

Poszedł na taniec i drinka, zapłacił 29 tys. zł. Teraz ostrzega przed siecią klubówPoszedł na taniec i drinka, zapłacił 29 tys. zł. Teraz ostrzega przed siecią klubówCzytaj dalej

Tramwaj ruszy w 2022

Przebudowa pętli została tak poprowadzona, że jest ona przygotowana do połączenia z nowym torowiskiem, gdzie na przełomie 2021 i 2022 roku pojedzie tramwaj z Wilczaka na Naramowice. Poznańskie Inwestycje Miejskie zapewniają, że tramwaj na nowej trasie wyruszy najpóźniej wiosną 2022 roku. Zgodnie z planem nowa trasa tramwajowa będzie miała długość 3,3 km. Odcinek od pętli Wilczak do ulicy Błażeja jest pierwszym etapem planowanej inwestycji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. „Moja siostra ma 5 dzieci i nie pracuje, jest pasożytem. Rodzina namawia mnie do tego samego”
  6. Po cichu obniżono emerytury Polaków. Sytuacja dotyczy tysięcy osób

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News