trackerradar-komputer-pikrepo
pikrepo.com
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Marca 2020

Bez problemu sprawdzisz, kto cię śledzi w internecie. Wystarczy jedno narzędzie

TrackerRadar to nowe urządzenie, dzięki któremu możemy sprawdzić, kto nas śledzi w internecie. Tajemnicą poliszynela jest fakt, że w sumie robią to wszyscy. Ale teraz możemy przynajmniej sprawdzić to dokładnie.

TrackerRadar - nowa wtyczka od DuckDuckGo

Za produkcję narzędzia TrackerRadar odpowiada firma DuckDuckGo, zajmująca się technologią wyszukiwania i producent przeglądarki, która nie śledzi użytkowników. Jak podaje portal INNPoland, w ubiegłym roku przeglądarka DuckDuckGo została pobrana 20 mln razy, co dało dzienny wynik na poziomie 100 tysięcy.

Oprócz jednej emerytury możesz dostać 25% drugiej. Jest nowy pomysł na świadczeniaOprócz jednej emerytury możesz dostać 25% drugiej. Jest nowy pomysł na świadczeniaCzytaj dalej

TrackerRadar umożliwia obejrzenie tego, co się dzieje, kiedy użytkownicy przechodzą między stronami. Jak podaje serwis, wtyczka pokazuje dokładne dane o ich zachowaniu w ramach śledzenia, w tym. m.in. o rozpowszechnieniu, własności, zachowaniu odcisków palców, plików cookie czy polityce prywatności.

Firma ujawniła listę firm, które śledzą najbardziej

Wraz z wydaniem TrackerRadar producent zdecydował się na opublikowanie listy firm, które w największym stopniu zbierają dane użytkowników. Sprawdzono ilość trackerów, czyli urządzeń służących do śledzenia użytkowników.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Nagrania z otwarcia Lidla obiegły sieć. Ludzie postradali zmysły

Jak podaje INNPoland, pierwsze miejsce zajęła firma Google, która posiada trackery w ponad 85 proc. witryn. Drugie miejsce przypadło Facebookowi, który kolekcjonuje dane z 36 proc. stron. Na “pudle” znalazł się jeszcze Adobe Inc, który monitoruje 21,8 proc. stron. Badanie uwzględniało 50 tysięcy stron internetowych.

Produkty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiProdukty za które już za miesiąc będziesz płacił dużo więcej. Wszystko przez podatkiCzytaj dalej

Jesteś ciekaw, kto Cię śledzi? Zainstaluj TrackerRadar

Dalej uplasowały się jeszcze takie firmy jak Amazon (21,7 proc.), Oracle (20,3 proc.), TowerData (18,9 proc,), AppNexus (15,9 proc.) oraz Rubicon Projekt (13,9 proc.). Jeśli chcecie dokładnie poznać wszystkie firmy, które Was śledzą, to warto rozważyć instalację przeglądarki DuckDuckGo i TrackerRadar.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były zmarznięte, głodne, miały brudne akwarium. Mężczyzna zrobił im krzywdę, stanie przed sądem
  2. Ministerstwo Zdrowia: potwierdzono kolejne przypadki zakażenia w Polsce
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Tragiczna śmierć 5 turystów, spędzali razem urlop. Ratownicy, policja i śmigłowce już nic nie mogły zrobić
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News