Toyota rusza na podbój rynku elektrycznych samochodów
Wikimedia Commons/Mariordo (Mario Roberto Durán Ortiz)/CC4.0
Autor Kasper Starużyk - 26 Czerwca 2020

Toyota pracuje nad nowymi elektrycznymi samochodami. Elon Musk ma się czego obawiać?

Toyota w zeszłym roku zaprezentowała 6 koncepcyjnych samochodów elektrycznych. Według zapowiedzi marki do 2025 na rynku pojawi się 10 modeli samochodów z napędem elektrycznym. Sprawdzamy jak dziś wygląda sytuacja elektryków od Toyoty.

Toyota w czerwcu 2019 rzuciła rękawicę Elonowi Muskowi i zapowiedział powstanie do 2025 aż 10 modeli samochodów elektrycznych. Rok temu poznaliśmy także wstępne koncepcje 6 z nich. Jak sprawy mają się dzisiaj? Czy Toyota tylko straszyła, by zrobić wokół siebie hałas? A może amerykański multimiliarder ma rzeczywiste powody do niepokoju? Przyglądamy się sprawie. Okazuje się, że chiński Urząd Patentowy właśnie opublikował niecodzienne szkice.

Toyota ramię w ramię z konkurencją

Toyota zaprezentowała dwa nowe szkice samochodów koncepcyjnych. Na chińskim portalu dla fanów motoryzacji autohome.com.cn, pojawiło się łącznie 10 rysunków przedstawiających dwa koncepcyjne modele Toyoty, widziane z różnych stron - donoszą motoryzacyjni eksperci z Interii. Obie koncepcje opierają się na platformie e-TNGA, która jest przeznaczona dla samochodów elektrycznych. Toyota wzorowała się swoim projektem New Global Architecture. Co jeszcze bardziej intrygujące, w cały pomysł zaangażował się jej konkurent - firma Subaru.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Ryanair zawiesza popularne trasy z Polski. Kolejne destynacje znikają z radarów
2. Nagła i pilna decyzja papieża Franciszka ws. biskupa Janiaka. Porażające na skalę ogólnoświatową


Toyota zaprezentowała dwa pojazdy. Pierwszy z nich to crossover o niskim dachu, samochód jest kompaktowy, idealny do miasta. Jego aspekty wizualne podkreślają ukośne linie tylnej szyby i tylne błotniki przywodzące na myśl muskulaturę. Budowa samochodu - bez otworów wlotowych - nie pozostawia wątpliwości, że szkice przedstawiają samochód elektryczny.

Toyota z elektrycznym SUV-em

Toyota nie zapomina jednak o tych, którzy mają większe potrzeby i konieczność posiadania większego auta jest ich obowiązkiem. Drugi z zaprezentowanych modeli auto to SUV o wielkim bagażniku. Tył samochodu jest bardzo masywny. Znawcy motoryzacji i dizajnu wskazują na liczne podobieństwa do Toyoty Rush. Czy plany uda się zrealizować? Po raz pierwszy o elektrycznej ekspansji tej marki usłyszeliśmy w 2015 roku. 4 lata później firma zawiązała współpracę z chińskim producentem baterii do samochodów elektrycznych - firmą BYD.


W czerwcu 2019 roku Shigeki Terashi, główny inżynier napędów Toyoty, powiedział, że do 2025 roku na rynku pojawi się 10 elektrycznych modeli Toyoty. 6 z nich ma być w produkcji przeznaczonej na globalny rynek. Dotychczas udało się stworzyć już dwa samochody elektryczne - póki co są one jednak dostępne wyłącznie na chińskim rynku. Co sądzicie o nowych koncepcjach samochodów Toyoty?

Źródło: Interia.pl

Źródło: Interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. GIF wycofuje lek stosowany przez tysiące Polaków. Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności
  2. Kolejne pieniądze popłyną do Polaków. Prezydent właśnie podpisał ustawę. "Dudowe" 1400 plus
  3. Od 28 lat szukają winnych morderstwa polskiego premiera. Jest nowe otwarcie. ws. zabójstwa Jaroszewiczów
  4. Skarbówka wraca do kontrolowania, 3,2 tys. w toku na koniec kwietnia. Do twoich drzwi także mogą zapukać
  5. W 2019 roku skorzystało 120 tys. Polaków. Ty też możesz zwiększyć emeryturę o 10%, sposób jest banalny
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News