Fot. Piotr Molecki/East News, Warszawa, 22.09.2020. Europejski Dzien Bez Samochodu. Przejazdy komunikacja miejska w stolicy sa dzis bezplatne.
East News, Piotr Molecki
Autor Kamila Jeziorska - 4 Października 2020

Coraz więcej rejestracji samochodów. Japońska marka ulubieńcem Polaków?

Toyota została liderem polskiego rynku. Z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców wynika, że Polacy w 2019 r. zarejestrowali najwięcej aut marki Toyota spośród 335 471 pojazdów. Wynik jest imponujący i wygląda na to, że japoński gigant staje się ulubieńcem Polaków.

Toyota pozostaje liderem rynku

Toyota do tej pory przegrywała wyścig z ulubionym przez Polaków Volkswagenem, ale wygląda na to, że wszystko ulega przetasowaniu. Jak pokazują dane Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, na które powołuje się TVN24 Biznes, we wrześnie 2020 r. zarejestrowano, aż 43 222 pojazdy, w tym samochody osobowe i dostawcze. Jest to prawie 10 proc. więcej niż w analogicznym okresie zeszłego roku, a także o 9,31 proc. więcej niż w sierpniu tego roku. Jaka jest ogólnopolska skala rejestracji?

W Polsce od początku tego roku zarejestrowano, aż 335 471 samochodów osobowych i dostawczych. Niestety, jest to mniej niż przed rokiem, a różnica to 27,37 proc. Czyżby Polacy odchodzili od aut na rzecz innych środków transportu? Nic bardziej mylnego. Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar napisał w swoim raporcie, że "mimo że negatywny wpływ pandemii koronawirusa na rynek nowych samochodów osobowych oraz dostawczych o DMC do 3,5 t nadal jest odczuwalny, we wrześniu liczba zarejestrowanych pojazdów była wyższa wobec wyników w sierpniu, jak i w stosunku do analogicznego miesiąca w roku ubiegłym". Wynika z tego, że Polacy po prostu przez pandemię muszą zacisnąć pasa.

Europejski kraj wprowadza zakaz handlu. Wzorują się na PolsceEuropejski kraj wprowadza zakaz handlu. Wzorują się na PolsceCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Emerytura jak najszybciej. Niepokojące dane pokazują co może nas czekać
2. Przez 17-lat był więżiony w piwnicy. Rodzina nie mogła poradzić sobie z jego chorobą
3. Świetne wieści od ekspertów PKO BP. Polacy mają powody do radości

Toyota na pierwszym miejscu

Eksperci przestrzegają też przez radością w kwestii wzrostu rejestracji pojazdów we wrześniu tego roku w porównaniu z tym samym okresie w roku ubiegłym. Ich zdaniem wrześniowy wzrost jest przede wszystkim efektem niskiego poziomu rejestracji pojazdów w roku poprzednim. "Niewielka sprzedaż w dziewiątym miesiącu 2019 roku wiązała się ze zmianami w przepisach dotyczących pomiarów zużycia paliwa WLTP oraz wejściem w życie we wrześniu ub.r. nowej normy emisji spalin - EURO 6d-TEMP", napisano w raporcie. Instytut zaznaczył, że na rynku przeważają klienci firmowi, ponieważ zarejestrowali oni 76,61 proc. pojazdów, natomiast osoby prywatne to zaledwie 23,39 proc. wrześniowej statystyki.

Liderem rynku pozostała także Toyota, która kradnie serca zmotoryzowanych Polaków. "Tytuł lidera rynku uzyskała Toyota. W 2020 roku klienci kupili i zarejestrowali dotychczas 42 083 auta tej marki, o 7,50 proc. mniej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego. Udział Toyoty w rynku wyniósł 14,26 proc.. Na pozycji wicelidera znalazła się Skoda, w przypadku której liczba zarejestrowanych aut wyniosła 40 257 szt., o 18,92 proc. mniej niż w 2019 roku. Udział marki wyniósł 13,64 proc. Na trzecim miejscu uplasował się Volkswagen. W 2020 roku klienci niemieckiego producenta zarejestrowali 24 608 samochodów, o 39,14 proc. mniej niż przed rokiem. Udział marki w polskim rynku wyniósł 8,34 proc.", napisano w komunikacie. Wygląda na to, że popularny wśród Polaków Volkswagen już znika w blasku Toyoty.

Wiemy już, jaką wodę najczęściej kupują Polacy. Zgadzasz się z ich wyborem?Wiemy już, jaką wodę najczęściej kupują Polacy. Zgadzasz się z ich wyborem?Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. ING, mBank, Santander i kilka innych banków pilnie przypominają. Od dziś kilkadziesiąt tysięcy Polaków zapłaci kolosalne sumy, niektórzy mogli zapomnieć
  2. Zamawiasz przejazdy przez aplikacje? Dziś wszystko się zmieni, wielu będzie niezadowolonych
  3. Rząd dał ci dofinansowanie? Teraz zabierze podatek
  4. Robert Lewandowski wycofuje się z kontrowersyjnej inwestycji. Szemrany wspólnik nie pomagał
  5. Nie ma znaczenia czy mieszkasz w domu czy mieszkaniu. Od kwoty nowej opłaty zrobi Ci się słabo
  6. Wideo. Potworne zderzenie dwóch TIR-ów na krajówce

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News