Tomasz Karolak zalega z zapłatą długu
wikimedia.org/Natalia Szafrańska
Autor Komunikaty prasowe - 23 Grudnia 2019

Senator z milionami na koncie apeluje do Karolaka. Żąda zwrotu tysięcy złotych długu

Tomasz Karolak został wezwany przez Roberta Dowhana w oświadczeniu majątkowym do spłaty długu. Karolak zalega z wypłatą pieniędzy Dowhana od 9 lat.

Tomasz Karolak zadłużony u jednego z najbogatszych polityków

Tomasz Karolak od 9 lat zwleka ze spłatą długu, który zaciągnął u Roberta Dowhana, jednego z najbogatszych senatorów w Polsce. Dziennik “Fakt” ustalił w październiku tego roku, że panowie poznali się w Zielonej Górze, podczas gdy był tam kręcony odcinek serialu “39 i pół” związany z żużlem.

- Tomasz Karolak miał poprosić wówczas Roberta Dowhana - według relacji senatora - o pomoc w zakupie widowni do teatru Imka. W ten sposób Dowhan stał się gwarantem spłaty leasingu widowni na kwotę ok. 110 tys. zł - pisze Business Insider.

Od 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucieOd 1 stycznia zmiany w kontrolach drogowych. Policja sprawdzi jedną, ważną rzecz więcej w twoim aucieCzytaj dalej

Niepokojące pisma z banku

Po upływie czasu senator zaczął otrzymywać pisma z banku informujące o braku uiszczania rat. Robert Dowhan nawiązał wówczas kontakt z Tomaszem Karolakiem w tej sprawie i aktor ponoć obiecał, że "wszystkim się zajmie". Niestety, tak się nie stało i sytuacja zaczęła się powtarzać. Latem zeszłego roku komornik wszedł na konta firm polityka, z których pobrał 260 tys. zł, czyli sumę, którą zalegał Tomasz Karolak. Senator skontaktował się w tej sprawie z bankiem, który finalnie nie potrącił odsetek, jednak pobrał 110 tys. zł z tytułu spłaty długu.

Sprawa trafiła na wokandę

Sprawa znalazła się w sądzie i wówczas doszło do ugody, w ramach której Tomasz Karolak był zobligowany do spłacania długu co miesiąc w ratach po 10 tys. zł. Robert Dowhan powiedział, że do końca października dostał tylko około 3 tys. zł z tego tytułu.

- Aktor twierdzi, że to nie jest jednak jego dług, tylko teatru i że "zostanie spłacony do końca sezonu". Według niego, problem wyniknął z faktu, iż teatr był oszukiwany przez księgową, a sprawa trafiła do prokuratury - podaje Business Insider.

Szykują się poważne zmiany dla dorabiających rencistów. Możesz dostać większe świadczenieSzykują się poważne zmiany dla dorabiających rencistów. Możesz dostać większe świadczenieCzytaj dalej

"Wstyd, panie aktorze Karolak"

Okazuje się jednak, że do 12 listopada 2019 r., czyli dnia złożenia oświadczenia majątkowego przez polityka, niewiele się w tej sprawie zmieniło. Robert Dowhan w treści rzeczonego oświadczenia napisał, że Tomasz Karolak nie raczy spłacać długu od 9 lat. Senator podsumował: "wstyd, panie aktorze Karolak".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  2. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. GIS bije na alarm! Konkretne jajka mogą być skażone, pod żadnym pozorem ich nie jedz i nie używaj do wypieków

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News