O ponadprzeciętnej inteligencji świadczą różne cechy
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 3 Listopada 2019

Możesz sprawdzić to sam. Naukowcy podali cechy zdradzające wysoką inteligencję

Test na inteligencję to jeden ze sposobów sprawdzenia naszego IQ. Test oczywiście warto przeprowadzić, choćby z ciekawości. Dla osób zainteresowanych tematyką inteligencji portal Business Insider przygotował zestawienie cech, które mogą wskazywać na ponadprzeciętną inteligencję.

Test z lepszym wynikiem dzięki muzyce

Jak wynika z badań, uczęszczanie w dzieciństwie na lekcje muzyczne ma pozytywny wpływ na inteligencję. Muzyka jest czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju dzieci. Jedno z badań pokazało, że dzieci w wieku 4-6 lat lepiej wypełniały test na inteligencję werbalną po zaledwie miesiącu edukacji muzycznej.

Starszy niż rodzeństwo

Business Insider Polska podaje, że wpływ na inteligencję ma też to, czy dana osoba jest najstarsza z rodzeństwa. Portal przytacza pewne badanie, powołując się na gazetę “New York Times”. Zgodnie z wynikami najstarsze dziecko z rodziny lepiej przechodziło test inteligencji niż jego młodsze rodzeństwo.

Sylwester organizowany przez TVP będzie kosztował krocie. A zrzucimy się wszyscySylwester organizowany przez TVP będzie kosztował krocie. A zrzucimy się wszyscyCzytaj dalej

Leworęczność

Kolejną cechą wskazującą na nieprzeciętną inteligencję jest leworęczność. Jak podaje Business Insider, jedno z badań łączy osoby leworęczne z “myśleniem dywergentnym”, co oznacza formę kreatywności odpowiedzialną za to, że ludzie wpadają na nowatorskie pomysły.

Wczesne czytanie

Inne badanie wskazuje, że wyższa inteligencja łączy się z wczesną nauką czytania - osoby, które opanowały naukę czytania, lepiej sobie radziły z zadaniem, jakim jest test na zdolności poznawcze.

Zaskakująca alternatywa dla drogich mieszkań. Nieruchomości w cenie używanych samochodówZaskakująca alternatywa dla drogich mieszkań. Nieruchomości w cenie używanych samochodówCzytaj dalej

(Nie) martw się

Business Insider podaje, że inteligentniejsi są też ludzie, którzy się ciągle martwią. Jedno z badań polegało na tym, że studenci musieli wskazać, jak często się czymś martwią. Badanie wykazało, że ludzie z tendencją do zamartwiania się mieli znacznie wyższe wyniki w testach inteligencji werbalnej.

Zabawność

Ale to nie wszystko. Inne badanie wykazało korelację między ponadprzeciętną inteligencją, a byciem zabawnym. Studenci psychologii rozwiązywali test na inteligencję werbalną i niewerbalną. Potem zostali poproszeni o wymyślenie opisów do karykatur z pisma “New Yorker”. Jak się okazało, opisy do karykatur stworzone przez studentów z lepszymi wynikami testów na inteligencję, zostały ocenione jako zabawniejsze.

Auchan zmienia koncepcję handlu. Wejdzie w inny segment rynkuAuchan zmienia koncepcję handlu. Wejdzie w inny segment rynkuCzytaj dalej

Ciekawość

Inteligencji sprzyja także ciekawość świata. CQ to wskaźnik głodu wiedzy i motywacji do nauki. Jest to coś innego niż IQ lub EQ, jednak charakteryzuje ludzi mądrych. “Jednostki z wyższym CQ są generalnie bardziej tolerancyjne, mierząc się z niejednoznacznością. [...] CQ prowadzi do większych inwestycji w swój intelekt i pozyskiwanie wiedzy, zwłaszcza w jej formalnych domenach, jak nauka czy sztuka" - podaje Business Insider, powołując się na jednego z profesorów psychologii University of London.

Bałaganiarstwo

Następna cecha ucieszy tych, którzy nie lubią sprzątać. Jak się okazuje, że bałaganiarstwo sprzyja inteligencji. Badacze z University of Minnesota znaleźli dowód na to, że praca w nieposprzątanym pomieszczeniu stymuluje kreatywność. Osoby biorące udział w badaniu zostały poproszone o wymyślenie oryginalnego sposobu na wykorzystanie piłeczki od ping ponga . Jak się okazało, osoby myślące w czystych, sterylnych pomieszczeniach przedstawiały mniej kreatywne odpowiedzi, niż ci, którzy pracowali w nieładzie.

Zamiast 500 zł dostali 10 zł. Problem ze świadczeniem 500 plusZamiast 500 zł dostali 10 zł. Problem ze świadczeniem 500 plusCzytaj dalej

Nocne marki

Jeśli jesteście typami nocnych marków, to również świadczy o ponadprzeciętnej inteligencji. Badanie zaprezentowane w "The Official Journal of the International Society for the Study of Individual Differences" stawia tezę osoby pracujące w nocy lepiej przechodzą testy na inteligencję niż ci, którzy preferują wstawanie i pracę w godzinach porannych.

Ciągły kontakt z ludźmi? Niekoniecznie

O tym, czy ludzie są szczęśliwi ma decydować poziom socjalizacji. Jednak nie dotyczy to ludzi z wysoką inteligencją. Tak twierdzą naukowcy z Singapore Management University i London School of Economics. Jak się okazuje, osoby z ponadprzeciętnym intelektem nie mają potrzeby, by często przebywać wśród innych ludzi i potrzebują więcej czasu dla siebie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  4. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  5. Nie żyje wybitna Polka. O jej śmierci poinformował Prezydent Andrzej Duda
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News