Pusta hala po Tesco
wikimedia
Autor Kasper Starużyk - 29 Września 2019

Gigant sprzedaży chce się wycofać z Polski. Wszystko przez handlowe niedziele

Brytyjski portal Bloomberg powołując się na własne źródła poinformował, że sieć Tesco planuje wycofać się z Polski. Marka zamierza skupić się na rynku brytyjskim i tych lepiej rokujących niż Polska. Tesco odmówiło jednak komentarza.

Spekulacje na temat chęci zamknięcia całej sieci Tesco w Polsce pojawiły się już w 2015 r. od kiedy sieć zaczęła ograniczać ilość sklepów w Polsce.

Krążyły także plotki jakoby Tesco miał też przejść na format małych sklepów, takich jak chociażby Carrefour Express. Wszystko wskazuje jednak na to, że brytyjska sieć handlowa planuje kompletne wycofanie się z rynku polskiego - napisały wiadomościhandlowe.pl, które powołują się z kolei na Bloomberga. Podejrzewa się, że na dezycję Brytyjczyków wpłynęło wprowadzenie ustawy dotyczącej wolnych od handlu niedziel.

Możliwe, że Tesco planuje też zdążyć z wycofaniem się z polskiego rynku przed wprowadzeniem przez PiS podatku handlowego od dużych sklepów. Do tej pory sieć zamknęła już w Polsce ponad 100 swoich placówek.

Wyższa emerytura od października. Znamy już podwyżki dla seniorówWyższa emerytura od października. Znamy już podwyżki dla seniorówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nawet 12 mln Polaków może wkrótce dostać niższe pensje, wszystko przez reformę rządu
  2. Mija termin składania zaświadczeń. Spiesz się, bo stracisz rentę
  3. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  4. Nie żyje wybitna Polka. Zginęła w tragicznych okolicznościach, miała 44 lata

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News