tesco
wikimedia, Warszawska róg Szerokiej w Tomaszowie Mazowieckim, w województwie łódzkim
Autor Komunikaty prasowe - 19 Stycznia 2020

Tesco cienko przędzie nie tylko w Polsce. Sytuacja na świecie jest coraz gorsza

Tesco zamyka kolejne sklepy. Sieć posiadająca jeszcze niedawno 450 placówek skurczyła się do około 320 sklepów. Ale to jeszcze nie koniec. Jak podają wiadomoscihandlowe.pl, brytyjska firma planuje między lutym a kwietniem tego roku zamknąć markety w Lesznie, Gorzowie Wielkopolskim, Łomży, Bełchatowie i Wrocławiu. Zwolnionych zostanie 380 pracowników.

Tesco notuje problemy nie tylko w Polsce. W 2015 r. sieć wycofała się z Korei Południowej. Rok później opuściła rynek turecki, by jak wtedy uzasadniała "skupić się na działalności w Europie środkowej i Azji południowo-wschodniej". Teraz okazuję się, że zamierza sprzedać swoje sieci sklepów w Tajlandii i Malezji.

Możesz skutecznie obniżyć opłaty za śmieci. Jeden sposób, dzięki któremu oszczędzisz na rachunkachMożesz skutecznie obniżyć opłaty za śmieci. Jeden sposób, dzięki któremu oszczędzisz na rachunkachCzytaj dalej

Złe zarządzanie w Tesco?

- Brak znajomości rynku, potrzeb konsumenta, źle zarządzane sklepy – to mają być powody złej sytuacji finansowej Tesco na rynkach zagranicznych i powodem, dla którego sieć chce się skupić głównie na rodzimym rynku.

"W 2015 r. Tesco mogło pochwalić się ok. 450 sklepami w Polsce, a w 2018 r. posiadało ok. 380 placówek. Obecnie liczba sklepów stopniała do ok. 320" - informuje portal. Spadki sprzedaży są widoczne nawet jakby się wydawało w najlepszych okresach dla hipermarketów i supermarketów. W okresie bożonarodzeniowym to jest sześć tygodni zakończonych 4 stycznia 2020 r. Tesco w naszym regionie, czyli Europie Środkowo-wschodniej zanotowało spadek sprzedaży o 9,1 proc.

Najważniejsze zmiany w przepisach od 2020 r., o których powinieneś wiedziećNajważniejsze zmiany w przepisach od 2020 r., o których powinieneś wiedziećCzytaj dalej

- Nasze wyniki sprzedażowe w Europie Centralnej są odbiciem trwającej, znacznej transformacji biznesu, fundamentalnej zmiany podejścia w Polsce oraz modyfikacji rozmiaru, uproszczenia i poprawy znaczenia naszego biznesu w Czechach, Słowacji i na Węgrzech – komentował Dave Lewis ustępujący ze stanowiska prezes Grupy Tesco.

Brytyjski gigant próbował także swoich sił we wprowadzeniu nowego formatu na brytyjskim rynku, aby odbudować swoją pozycję w rodzimym handlu. Otworzył więc w 2018 r. w brytyjskim miasteczku Rawtenstall testowy dyskont Jack’s. Jednak pomysł ten nie przypadł do gustu klientom i po konsultacjach wrócili oni do wcześniejszego szyldu w tej samej lokalizacji, jaką była tam marka Tesco.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  2. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  3. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  4. Wspaniała wiadomość dla kobiet. Dostaną większe emerytury, muszą spełnić jeden warunek
Waloryzacja 2020. Przez inflację rząd dołoży do twojej emerytury jeszcze więcejWaloryzacja 2020. Przez inflację rząd dołoży do twojej emerytury jeszcze więcejCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News