Tesco da podwyżki swoim pracownikom
fot: Arkadiusz Ziolek/ East News. 23.05.2019. n/z Przekazywanie pieniedzy.
Autor Przemysław Terlecki - 16 Lutego 2020

Prawie 20 tys. Polaków dostanie przynajmniej 156 zł. Wiemy już kiedy

Tesco zdecydowało się ulec naciskom związkowców. Już niebawem prawie 20 tys. zatrudnionych w sieci osób zarobi więcej. Znamy już stopień podwyżki oraz termin, od którego wyższe płace zaczną obowiązywać.

Tesco od niemal roku nie zgadzało się na podniesienie pracownikom pensji. Jak podaje jednak portal Wiadomości Handlowe, sieć, która wycofuje się powoli z Polski, zgodziła się po naciskach NSZZ "Solidarność" na podniesienie wypłat swoim pracownikom. O tym związkowcy poinformowali na oficjalnej stronie facebookowej.

- NSZZ "Solidarność" otrzymał e-mail informację od pracodawcy, o tym że jednak pracodawca podjął decyzję o procesie podwyżek wynagrodzeń, pracodawca zapewnił organizację, że niezwłocznie prześle szczegółowe informacje - czytamy na profilu facebookowym związku.

Tylko 2 miesiące na decyzję. Potem stracisz 1,5 tys. zł, a możesz jeszcze więcejTylko 2 miesiące na decyzję. Potem stracisz 1,5 tys. zł, a możesz jeszcze więcejCzytaj dalej

Tesco wycofuje się, ale da pieniądze

Jak podali związkowcy, podwyżki dotyczą 94% zatrudnionych w Tesco Polaków. Sieciówka, która jeszcze w 2018 roku zatrudniała niemal 25 tys. osób, obecnie daje pracę około 19 tys. Polaków. Ci mogą liczyć na podwyżkę rzędu 6%, co oznacza, że najgorzej opłacane stanowiska - a na takowym w Tesco zarabia się 2,6 tys. zł brutto, czyli minimalną krajową - dostaną przynajmniej 156 złotych więcej.

Kiedy jednak planowane podwyżki wejdą w życie? Termin jest już znany i trzeba przyznać, że bardzo bliski. Mowa bowiem o marcu, od którego miesięczne wynagrodzenia Polaków pracujących w Tesco urosną.

Warto podkreślić, że związkowcy podwyżek od Tesco domagają się już od jakiegoś czasu. 5 kwietnia na Facebooku związkowcy poinformowali, że przekazali Tesco swoje postulaty w sprawie podwyżek. Ci żądali podwyżek o 350 zł brutto dla pracowników na stanowiskach podstawowych oraz 200 zł na stanowiskach kierowniczych, wskazuje portal Wiadomości Handlowe. Podwyżki miały zacząć być wypłacane od 1 lipca 2019.

Auta luksusowe, które najczęściej kupują Polacy w 2020 roku. TOP 10 [GALERIA]Auta luksusowe, które najczęściej kupują Polacy w 2020 roku. TOP 10 [GALERIA]Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 20-latek odebrał sobie życie, bo nie mógł znaleźć pracy. Wstrząsające
  2. Nie żyje 16-letnia Karolina. Nastolatka przez pół życia walczyła z chorobą
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Z ostatniej chwili: ewakuacja samolotu pasażerskiego. Wybuchł pożar [FILM]
Już wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złJuż wiadomo, w której sieciówce kupisz najtaniej. Na zakupach zaoszczędzisz nawet 27,87 złCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News