Tesco zamyka sklepy
pixabay.com
Autor Komunikaty prasowe - 11 Lutego 2020

Tesco kurczy się w oczach. Sklepy przejmuje niemiecki gigant

Tesco straci trzy kolejne sklepy, a nowe markety będą działały pod szyldem niemieckiej sieciówki. Nie znamy jednak daty otwarcia. Nie znamy jednak daty otwarcia. Nowe punkty pojawią się w Warszawie, Krakowie, a także Gdańsku.

Tesco się kurczy

Przez sześć lat liczba liczba sklepów Tesco zmniejszyła się o 100 do 340 placówek. Sporo ludzi straciło pracę. Tesco kurczy się na naszych oczach. Pracownicy Tesco przechodzą teraz do Kauflanda. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wydał zgodę na przejęcie punktów po Tesco.

Emerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 latEmerytura stażowa coraz bardziej realna. Tysiące Polaków skończy pracować w wieku 53 latCzytaj dalej

Kaufland rośnie w siłę

Kaufland zwiększa pensje dla swoich pracowników i otwiera nowe sklepy. Aktywność niemieckiej sieci na naszym rynku jest wyraźna. Liczba sklepów zwiększy się do 216 miejsc. W Kauflandzie pracuje 16 tys. pracowników. Na marcowe podwyżki przeznaczono aż 50 mln zł. Zarobki kasjerów wyniosą od 3200 zł do 3900 zł brutto.

Mniejsza popularność hipermarketów

Badania pokazują, że markety takie jak Tesco stają się coraz mniej popularne. Przed branżą handlową stoi wiele wyzwań. Tesco przeżywa restrukturyzację. Teraz popularne stają się dyskonty bądź drogerie. Polacy coraz rzadziej chodzą do hipermarketów.

Kultowe marki z PRL, które przetrwały do dziś. Jedne budzą wspomnienia, inne są teraz jeszcze bardziej popularneKultowe marki z PRL, które przetrwały do dziś. Jedne budzą wspomnienia, inne są teraz jeszcze bardziej popularneCzytaj dalej

Agnieszka Górnicka (Inquiry) podkreśla: “Klienci już nie chcą tracić czasu na eskapady do hipermarketów, ani nie są już chętni do dużych, jednorazowych wydatków”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda tym razem nie mogła pomóc mężowi. Nawet TVP nie ocenzurowało incydentu
  2. Choroba, której nie zobaczysz. 1 na 33 osoby jest nosicielem wadliwego genu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Od teraz nowy obowiązek. Auta muszą być konkretnie wyposażone
  5. 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. 200 tys. Polaków będzie musiało obejść się smakiem
  6. Emeryci mają powody do świętowania. Nastąpiła ważna zmiana w planach dot. emerytury

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News