Chained and padlocked gate. This is an entrance to the site of the demolished Buick City automobile assembly plant. Photographed in 2006, in Flint, Michigan, USA.
East News
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Marca 2020

Tesco z Polski zamiast wyjść, rozpada się na kawałki. Siedziba w ręce dewelopera

Tesco powoli wycofuje się z Polski, jednak okazuje się, że operacja jest trudna w realizacji. Sprzedaje się więc na części, kawałek po kawałku. Nawet główną siedzibę - informuje w poniedziałek “Gazeta Wyborcza”.

Tesco opuszcza Polskę

Już od jakiegoś czasu Tesco chce wycofać się z Polski. Angielska spółka kiepsko sobie radzi na polskim rynku i notuje duże straty. W konsekwencji ogranicza zatrudnienie i sprzedaje swoje sklepy. Niedawno kilka marketów przejęła niemiecka sieć handlowa Kaufland. Ale operacja wycofania się z Polski jest skomplikowana i sprawia kłopoty Tesco.

Zmiana dla 850 tys. Polaków. 500 plus z nowym progiem dochodowymZmiana dla 850 tys. Polaków. 500 plus z nowym progiem dochodowymCzytaj dalej

Tesco chce wyjść z Polski, ale nie może

O problemach związanych z opuszczeniem polskiego rynku pisze poniedziałkowa “Gazeta Wyborcza”. Jak pisze dziennik, sieć Tesco jest rozprzedawana “kawałek po kawałku”. A to, czego nie można sprzedać, jest po prostu zamykane.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Już za dwa miesiące całkowicie zniknie z rynku. Radykalna zmiana dotknie 9 mln Polaków
2. Poruszające do łez zdjęcia rodziny Królikowskiego z pogrzebu. Został pięknie pożegnany

“GW” przypomina, że pod koniec zeszłego tygodnia spółka deweloperska Echo Investment poinformowała, że kupuje od sieci Tesco trzy centra handlowe w Łodzi, Poznaniu i Krakowie - siedzibę polskiego oddziału angielskiej sieci handlowej.

Brakuje chętnych na Tesco

Skąd się bierze problem z opuszczeniem naszego kraju? “GW” tłumaczy, że sieć Tesco jest sprzedawana kawałek po kawałku, ponieważ jest zbyt duża, aby sprzedać ją inwestorowi z branży, czyli jakiejkolwiek innej sieci handlowej w Polsce.

Najpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomNajpopularniejsze samochody używane kupowane przez Polaków. Sprzedaż rośnie wbrew światowym trendomCzytaj dalej

Zgodnie z danymi cytowanymi w artykule, w ubiegłym roku sieć Tesco zakończyła działalność w 48 lokalach. Aktualnie funkcjonuje jeszcze 331 placówek, są to supermarkety i hipermarkety kompaktowe. Co ciekawe, problemy Tesco nie dotyczą tylko Polski. Brytyjska sieć handlowa kiepsko sobie radzi w Europie Środkowo-Wschodniej. Tylko w okresie świątecznym zanotowała spadek sprzedaży na poziomie 9,1 proc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy
  2. Operacja na otwartym sercu, poważny stan. Niepokojące doniesienia o Tomaszu Stockingerze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News