Ciąg dalszy zwolnień w Tesco
pixabay.com
Autor Stanisław Węgrowski - 8 Października 2019

Ponad 2 tys. Polaków straci pracę. Dostaną nawet trzykrotność pensji

Ciąg dalszy negocjacji w sprawie zwolnień grupowych w Tesco Polska - informuje portal dlahandlu.pl. Związkowcy oczekują, że zwalniani pracownicy otrzymają dodatkowe świadczenia - 2500 zł i 500 zł.

Tesco negocjuje ze związkowcami

W zeszłym tygodniu w Krakowie doszło do spotkania ws. zwolnień grupowych w Tesco Polska. W trakcie spotkania strony - związki zawodowe i przedstawiciele angielskiej spółki nie wypracowały porozumienia. Związkowcy chcą, aby zwalniani pracownicy otrzymali dodatkowe świadczenia w wysokości 2500 zł, a także inny dodatek w wysokości 500 zł. To drugie świadczenie nie będzie przysługiwało wszystkim pracownikom, gdyż będzie zależeć od stuprocentowej obecności w pracy.

Przedstawiciele angielskiej sieci poinformowali stronę związkową, że wystosują odpowiedź na przedstawione propozycje przed końcem negocjacji, czyli do 8 października 2019 roku.

Carrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposóbCarrefour ominie zakaz handlu w niedzielę. Znalazł zaskakujący sposóbCzytaj dalej

Tesco dalej zwalnia pracowników

Tesco poinformowało związki zawodowe o kolejnych planowanych zwolnieniach we wrześniu. Zwolnienia są spowodowane zamknięciem następnych pięciu sklepów sieci. Likwidacja dotyczy dwóch sklepów Tesco w Warszawie (ul. Tysiąclecia i ul. Wolska), a także w Bydgoszczy (ul. Toruńska), Sosnowcu (ul. 1 maja) i w Zabierzowie (ul. Leśna).

Zwolnienia grupowe będą dotyczyć odpowiednich grup zawodowych. Obejmą stanowiska podstawowe - zwolnionych może zostać maksymalnie 1996 osób, a także stanowiska nadzorujące pracowników podstawowych - z tej grupy może zostać zwolnionych maksymalnie 121 osób. Redukcje mają potrwać do 31 października i będą dotyczyć w sumie ponad 2 tys. osób.

Liczba praw jazdy zabieranych przez policję rośnie na potęgę. Uważaj na drodzeLiczba praw jazdy zabieranych przez policję rośnie na potęgę. Uważaj na drodzeCzytaj dalej

Tesco likwiduje sklepy

Łącznie likwidacja obejmie 30 sklepów Tesco w różnych częściach kraju. Niektóre lokalizacje, np. w Warszawie, Gdańsku, Lublinie i we Wrocławiu zamierza wykupić niemiecka sieć Kaufland.

Pomimo próby restrukturyzacji firmy nadal nie wiadomo, czy Tesco zostanie na polskim rynku. W zeszłym tygodniu Bloomberg informował o dużych problemach finansowych Tesco w Europie Środkowo-Wschodniej. Tylko w Polsce angielska sieć zanotowała w 2018 roku ponad 11 mln funtów straty.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapukają do drzwi i nałożą karę. Poczta zmusiła do zapłaty już 9,5 tys. osób
  2. Spiesz się z uregulowaniem długów. Wchodzi ustawa, która może cię pogrążyć
  3. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  4. Mąż zniknął 6 tygodni po ślubie. Po 68 latach żona dowiedziała się prawdy

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News