Tesco
wikimedia
Autor Komunikaty prasowe - 31 Października 2019

Niemiecka sieć ostrzy zęby na markety Tesco. Czekają tylko na jedną zgodę.

Tesco może zostać przejęte przez innego handlowego giganta. Kaufland od paru tygodni usiłuje wykupić sklepy brytyjskiej marki, jednak wciąż nie wiadomo, jakie będą tego efekty. Do drugiego etapu zostały skierowane przez UOKiK trzy postępowania.

Tesco będzie zdobyczą Kauflanda?

Tesco być może trafi w ręce Kauflanda. Niemiecka sieć handlowa od paru tygodni usiłuje przejąć sklepy marki, jednak wciąż nie jest wiadome, jaka będzie tego finalizacja. Chodzi o trzy placówki, które mieszczą się w Lublinie, Warszawie i we Wrocławiu. Wnioski w tej sprawie zostały skierowane do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sierpniu tego roku, jednak zgoda na przejęcie wciąż nie została wydana. Póki co, postępowania skierowano do drugiego etapu.

Z powodu tego, że transakcja dotyczy istotnych graczy, potrzebna jest dogłębna analiza rynku i to jest właśnie powodem zwlekania UOKiK z decyzjami. Ważne jest, by uniknąć monopolu w tej branży, dlatego niezbędna tu jest niezwykła dokładność. W oficjalnym komunikacie Urzędu można przeczytać:

"Według zgłaszającego szacunkowe, łączne udziały uczestników transakcji na poszczególnych rynkach są wysokie i wynoszą od ok. 20 proc. do ponad 30 proc. W ocenie prezesa UOKiK aby zweryfikować te informacje konieczne jest przeprowadzenie badania rynku. Ponadto nie istnieją wiarygodne publicznie dostępne dane dotyczące poszczególnych rynków, na których działają uczestnicy koncentracji - wielkość rynków, udział uczestników koncentracji i ich konkurentów. Bez tych danych UOKiK nie może ocenić tej transakcji" - czytamy na portalu next.gazeta.pl.

Fiat 126p był dumą FSO. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanciFiat 126p był dumą FSO. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanciCzytaj dalej

Drugi etap nic nie znaczy

To, że sprawa została przekazana do drugiego etapu nie oznacza wcale, że Kaufland przybliża się do przejęcia marketów będących obecnie w rękach Tesco. W przypadku, gdy po analizie rynku okaże się, że koncentracja jest zbyt duża, cały proces może zostać zablokowany przez UOKiK. Takie są zasady prawa antymonopolowego. Trzeba zatem uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejne etapy decyzji UOKiK.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Spiesz się ze spłacaniem długów. Nowe prawo doprowadzi cię do ruiny
  2. Wiemy, skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Nawet 200 tys. Polaków trafi na bruk. Ty także możesz zostać bez pracy
  4. Kupujący w lumpeksach mogą się niedługo mocno zdziwić. Sklepy pojawią się w nietypowych lokalizacjach
  5. Ojciec piątki dzieci pokłócił się z żoną. Zrobił test DNA, szybko go pożałował
  6. Fatalne informacje dla kierowców. Już niedługo paliwo absurdalnie zdrożeje, nadchodzi ciężki czas dla zmotoryzowanych

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News