Termomodernizacja obejmie budynki w całym kraju. Zyskają też mieszkańcy tzw. "wielkiej płyty"
Pxhere
Autor Stanisław Węgrowski - 17 Grudnia 2019

Dopłaty do remontów obejmą cały kraj. Zyska nawet 12 milionów Polaków

Termomodernizacja ma objąć budynki w całej w Polsce. We wtorek premier Mateusz Morawiecki ogłosił rozszerzenie programu termomodernizacji, z którego będzie mogło skorzystać nawet 12 mln Polaków. Dofinansowanie będzie można dostać na docieplenie czy nowe instalacje grzewcze w blokach z wielkiej płyty.

Termomodernizacja rozszerzona o wielką płytę

Termomodernizacja będzie kontynuowana. - To są projekty, które mają w realny sposób zmniejszyć rachunki za energię cieplną, poprawić jakość powietrza i pozytywnie przyczynić się do polityki klimatycznej. Jest to bardzo dobra zmiana i nowelizacja programu termomodernizacji - mówił premier cytowany przez portal money.pl.

Kluczowym elementem będzie rozszerzenie programu termomodernizacji, który jest powiązany z innym ważnym projektem rządu, który nazywa się “Czyste Powietrze”. - Ciepło rodzinne wymaga ciepła domowego, dlatego rozszerzamy wielki program termomodernizacji. W wielu gminach i miastach mieliśmy o to prośby i apele - mówił szef rządu cytowany przez money.pl.

Ceny prądu w 2020 znacznie w górę. Znamy już dokładną wysokość podwyżekCeny prądu w 2020 znacznie w górę. Znamy już dokładną wysokość podwyżekCzytaj dalej

Nawet 90 proc. dotacji

Termomodernizacja ruszyła we wrześniu 2018 roku. W ramach programu można ubiegać się o dofinansowanie lub pożyczkę. Oprócz tego można liczyć na ulgi podatkowe związane z wymianą instalacji cieplnych. Dotychczas rząd pomagał jedynie właścicielom domów jednorodzinnych. Jak podaje money.pl, najbiedniejsi mogą ubiegać się o nawet 90 proc. dofinansowania na docieplenie domu. Na początku program przewidywał wydatki na poziomie 103 miliardy złotych w 10 lat, a termomodernizacja miała objąć nawet 3 miliony domów w całej Polsce.

Teraz jest już pewne, że termomodernizacja obejmie więcej mieszkań i domów. Ze słów premiera wynika, że w blokach z wielkiej płyty mieszka blisko 12 milionów Polaków. Premier nie podał jednak, jakie środki trafią dodatkowo do Funduszu Termomodernizacji i Remontów, który finansuje program. - Cieszę się, że w krótkim terminie udało się spiąć dodatkowe finansowanie i będziemy mogli przystąpić do tego remontu w ramach Funduszu Termomodernizacji i Remontów - stwierdził cytowany przez money.pl Mateusz Morawiecki.

- Ustawa premiuje inwestycje prowadzące do gruntownej poprawy charakterystyki energetycznej budynków. Celem jest zwiększenie liczby takich przedsięwzięć, a docelowym efektem, ograniczenie ubóstwa energetycznego oraz zmniejszenie zanieczyszczeń pochodzących z przestarzałych systemów ogrzewania w budynkach - mówi minister rozwoju Jadwiga Emilewicz cytowana przez rządowy portal. I dodaje, że “to kolejna cegiełka w walce o lepszą jakość powietrza i promowanie zielonej energii”.

500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąk500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąkCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Obliczono, który hit świąteczny zarabia najwięcej. Wyprzedził nawet "Last Christmas"
  2. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  3. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  4. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  5. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News