By Lukasz2 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16965835
By Lukasz2 - Praca własna, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=16965835
Autor Stanisław Węgrowski - 29 Marca 2020

Andrzej Duda o terminie wyborów prezydenckich. "Może być nie do utrzymania"

Termin wyborów prezydenckich może ulec zmianie, jeśli epidemii nie uda się zatrzymać - przyznał w sobotę prezydent RP Andrzej Duda.

Termin wyborów prezydenckich do zmiany?

Andrzej Duda został zapytany w TVP Info, czy uważa, że należy zmienić termin wyborów prezydenckich. "Wybory są bardzo ważnym elementem, bo wybory zapewniają ciągłość władzy państwowej, więc one są bardzo istotne. Proszę pamiętać, że też konstytucja określa prezydencką kadencją, jasno i wyraźnie mówi, że ta kadencja jest 5-letnia" - powiedział prezydent cytowany przez forsal.pl.

Szacowana długość życia i wartość społeczna. W ten sposób lekarze z europejskiego kraju decydują, kogo ratowaćSzacowana długość życia i wartość społeczna. W ten sposób lekarze z europejskiego kraju decydują, kogo ratowaćCzytaj dalej

Duda stwierdził, że termin wyborów prezydenckich został wyznaczony i “nikt nie wie z nas, co się będzie działo tak naprawdę 10 maja tego roku, czyli za półtora miesiąca”.

Termin wyborów prezydenckich “nie do utrzymania”

“Ja powiedziałem, mam nadzieję, że już po świętach ta sytuacja będzie się uspokajała, i że będziemy mogli wracać do normalnego życia i oczywiście mam nadzieję, że będą warunki do przeprowadzenia wyborów" - powiedział obecny prezydent w TVP Info.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Córka Kowalskiej nie może samodzielnie oddychać. Piosenkarka właśnie przekazała druzgocącą wiadomość

Co ciekawe, Duda przyznał, że aktualny termin wyborów prezydenckich może okazać się niemożliwy do realizacji. "Ale gdyby się tak działo, że epidemia będzie szalała, i że będziemy cały czas trzymać taką dyscyplinę i takie ograniczenia, jakie są w tej chwili, to myślę, że ten termin wyborów wtedy może się okazać nie do utrzymania” - przyznał Duda.

Minimalne ryzyko w komunikacji miejskiej. Pesa pokazuje, jak siadać w tramwajuMinimalne ryzyko w komunikacji miejskiej. Pesa pokazuje, jak siadać w tramwajuCzytaj dalej

Obecny termin wyborów prezydenckich dobry dla Dudy

Pomimo tego Duda ma nadzieję, że termin wyborów prezydenckich uda się zachować. “Natomiast ja liczę na to, że uda się te wybory spokojnie przeprowadzić. Myślę, że to jest ważne, żeby sytuacja była stabilna, jeżeli chodzi o funkcjonowanie państwa, i jeżeli chodzi o kwestię władzy i ustroju" - stwierdził prezydent.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Urząd Miasta rozdaje maseczki i płyny dezynfekujące. W tym mieście na Mazowszu dostaną je wszyscy
  2. Chroni komórki przed starzeniem się i wspomaga czerwone krwinki. Witamina E jest bardzo ważna dla organizmu człowieka
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nie żyje niemowlę zakażone koronawirusem. Pierwszy przypadek na świecie, łzy napływają do oczu
Do kiedy potrwa epidemia? Znamy już datę dnia apogeumDo kiedy potrwa epidemia? Znamy już datę dnia apogeumCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News