Teresa Czerwińska była ministrem finansów w latach 2018-2019
Wikipedia/Piotr Waniorek
Autor Radosław Święcki - 26 Lutego 2020

RMF: Teresa Czerwińska, była minister finansów, wywalczyła wysokie, europejskie stanowisko

Teresa Czerwińska zostanie wiceprezesem Europejskiego Banku Inwestycyjnego - podał na Twitterze dziennikarz ekonomiczny RMF FM Krzysztof Berenda.

Teresa Czerwińska wiceprezeską EBI

Teresa Czerwińska wywalczyła stanowisko wiceprezes Europejskiego Banku Inwestycyjnego (EBI) - poinformował na Twitterze dziennikarz ekonomiczny RMF FM Krzysztof Berenda. Była minister finansów obejmie nową funkcję od 1 marca.

twitter

Kandydaturę Czerwińskiej na wiceprezesa EBI resort finansów zgłosił na początku lutego, o czym poinformował szef resortu Tadeusz Kościński.

DZISIAJ GRZEJE:
1. W listopadzie zapłaciłbyś za niego 25 zł. Dzisiaj można go sprzedać za 40 razy tyle
2. Był twarzą TVP przez 25 lat, dziś nie ukrywa rozgoryczenia. "Niewyobrażalna paranoja"

Teresa Czerwińska to doktor habilitowany nauk ekonomicznych, związana z Uniwersytetem Gdańskim i Warszawskim. Jest specjalistką w dziedzinie zarządzania ryzykiem instytucji finansowych, rynków finansowych oraz finansów publicznych. Stanowisko ministra finansów sprawowała od 9 stycznia 2018 r. do 3 czerwca 2019 r., wcześniej była podsekretarzem stanu w resorcie finansów (2017-2018), a także w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego (MNiSW).

Czerwińska pożegnała się z rządem w ramach szerszej rekonstrukcji, którą premier Mateusz Morawiecki przeprowadził po wyborach do Parlamentu Europejskiego. Przypomnijmy, że kilku członków gabinetu wywalczyło mandat europoselski, którego nie można łączyć z pracą w rządzie. Czerwińska w wyborach nie kandydowała, ale dla władz PiS był to korzystny moment, by pozwolić jej pożegnać się z gabinetem przy Świętokrzyskiej (siedziba resortu finansów). Tajemnicą poliszynela był fakt, iż Czerwińska nie chce dłużej sprawować stanowiska, gdyż nie odpowiada jej rozdęta polityka socjalna gabientu PiS (według doniesień medialnych miała postawić weto w sprawie tzw. piątki Kaczyńskiego).

Następcą Czerwińskiej został Marian Banaś, zaś ustępująca minister została członkiem Zarządu Narodowego Banku Polskiego.

TOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonTOP 10: Tanie smartfony o zadziwiająco wysokiej jakości. Nie musisz wydawać fortuny na szybki i dobry telefonCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Małgorzata Kożuchowska miała kolizję. Jaguar uderzył w mercedesa w centrum Warszawy
  2. Została skierowana do psychiatry. Sama dowiedziała się, jak można wyleczyć jej nowotwór
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Nie żyje wyjątkowy podróżnik i łowca przygód. Jego książki czytały miliony, wielka strata
Absolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówAbsolutna awangarda elektroniczna. TOP 10 smartfonówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News