Telefon od sanepidu trzeba odebrać. Inaczej grozi 30 tys. zł kary
Pixnio/ Bicanski
Autor Wiktoria Pękalak - 25 Listopada 2020

Ważny komunikat od GIS: Musisz koniecznie odebrać telefon z jednego numeru. Inaczej grozi 30 tys. złotych kary

Telefon, którego nawet nie odbierzesz, może kosztować cię 30 tys. zł kary. Sanepid uruchomił system automatycznego powiadamiania o nałożeniu kwarantanny, co oznacza, że o tym, że musisz pozostać w domu, poinformuje cię automat. Jeśli nie odbierzesz i wyjdziesz z domu, możesz mieć spore kłopoty.

Telefony od sanepidu. Lepiej odbierz, inaczej możesz spodziewać się kary

Numer telefonu +48221043705 to numer automatycznego powiadamiania o nałożeniu kwarantanny sanepidu. Główny Inspektor Sanitarny poinformował, że automatyczne powiadomienia o nałożeniu kwarantanny uruchomiono w ramach digitalizacji działań związanych z informowaniem.

Rzecznik GIS Jan Bondar poinformował jednak, że zmiana ma być tylko dodatkiem, ponieważ nikt nie powinien mieć wątpliwości, że musi odbyć kwarantannę.

Jeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radościJeden z największych banków w Polsce wprowadza kapitalne rozwiązanie. Klienci mają powody do radościCzytaj dalej

- Trzeba pamiętać, że osoba kierowana na test jest automatycznie (z mocy prawa) kierowana na kwarantannę. W tym przypadku kwarantanna rozpoczyna się w dniu następującym po dniu skierowania. Wiem, że były problemy z automatycznym zdejmowaniem tej kwarantanny w przypadku wyniku ujemnego. Ministerstwo zdrowia, które zawiaduje systemem elektronicznym, pracuje nad rozwiązaniem tego problemu - mówi rzecznik cytowany przez money.pl.

Automatyczne zawiadamianie o kwarantannie nie jest ostatnim krokiem w modernizacji działań sanepidu. Rzecznik zdradził, że w celu usprawnienia środków informowania osób zarażonych lub z podejrzeniem zakażenia.

- W przypadku wyniku dodatniego zadzwoni jeszcze pracownik inspekcji sanitarnej, by wypytać nas o bliskie kontakty z innymi osobami. Ten proces w przyszłości również chcemy zautomatyzować, tak by to osoba zakażona miała możliwość zgłaszania tych informacji do nas. Myślę, że nastąpi to w najbliższych dniach - przekazał rzecznik.

Niespotykana wcześniej przerwa w handlu. W grudniu na wyjście do sklepu trochę sobie poczekaszNiespotykana wcześniej przerwa w handlu. W grudniu na wyjście do sklepu trochę sobie poczekaszCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Ponad 9 tys. zł dodatkowo do emerytury co rok. Strumień pieniędzy popłynie, może należy się i tobie
 3. Jesteście pewni, że nie odpadlibyście na pierwszym pytaniu? "Milionerzy" potrafią zaskakiwać
 4. Kaufland kusi Polaków promocją. W piątek aż cztery sztuki możesz dostać gratis

Telefony od GIS zawiadamiające o nałożeniu kwarantanny

Kwarantannie zostaną poddane nie tylko osoby, których test na koronawirusa okazał się pozytywny. W domu trzeba będzie zostać także, jeśli znajomy, który jest nosicielem, poinformuje sanepid, że mieliśmy z nim w ostatnich dniach kontakt.

Taka osoba zostaje automatycznie objęta kwarantanną. Zatelefonuje do niej także automat sanepidu, który przekaże informacje o możliwości kontakt z zakażonym.

"Została nałożona kwarantanna. Proszę nie opuszczać miejsca zamieszkania i stosować się do zaleceń sanitarnych. Może się z tobą skontaktować policja. Potwierdzenie nałożenia kwarantanny możesz pobrać z Internetowego Konta Pacjenta. Pobierz i aktywuj obowiązkową aplikację Kwarantanna domowa..." - przekaże automat.

Wprowadzono nową monetę. Nie z królem, nie z królową, a z najbardziej znaną polską postacią za granicąWprowadzono nową monetę. Nie z królem, nie z królową, a z najbardziej znaną polską postacią za granicąCzytaj dalej

Telefony dotyczące informowania mają być wykonywane między godziną 9:00 a 20:30. Money.pl przekazało, że automat wykona dwie próby. Na numer można także oddzwonić. Jeśli użytkownik telefonu będzie znajdywał się w bazie osób objętych kwarantanną, usłyszy ten sam komunikat.

Warto pamiętać, że nawet jeśli nie odbierzemy telefony, kwarantanna będzie nas obowiązywać. Jeśli niczego nieświadomi wyjdziemy z domu, możemy zapłacić wysoką karę.

- Jeżeli osoba skierowana na kwarantanne opuści miejsce, gdzie powinna na niej przebywać, może być ukarana administracyjnie do 30 tys. zł. Tutaj nic się nie zmieniło - poinformował cytowany przez money.pl rzecznik.

Odkrycie pośrodku niczego przytłacza tajemniczością. Sami mówią o Odkrycie pośrodku niczego przytłacza tajemniczością. Sami mówią o "rzeczy nie z tego świata"Czytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

 1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
 2. Mogło dość do tragedii, zahamował w ostatniej chwili. Są ranni, policja bada miejsce zdarzenia
 3. Wpadł na jeździe po pijanemu, bo chciał zagadać do policjantów w cywilu
 4. Świetne wieści dla klientów ING. Bank chce umilić wszystkim zimę
 5. Prohibicja w obostrzeniach na grudzień. Kaczyński wycofał, bo "wyborcy mogli nie wybaczyć"
 6. Ważny komunikat od GIS: Musisz koniecznie odebrać telefon z jednego numeru. Inaczej grozi 30 tys. złotych kary
 7. Dawid Kubacki nagle wystąpił w telewizji. Powiedział o Kamilu Stochu, rozwiał wszelkie wątpliwości
 8. Karol Okrasa zdradził nieziemską recepturę na hitowe ziemniaki i soczyste kotlety mielone
Świetne wieści dla klientów ING. Bank chce umilić wszystkim zimęŚwietne wieści dla klientów ING. Bank chce umilić wszystkim zimęCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News