Feralny telefon pozbawił klienta banku 150 tys. zł oszczędności
pixabay/krzys16
Autor Radosław Święcki - 10 Maja 2020

Zadzwonił tylko raz i ukradł 150 tys. zł. Nowa, wyjątkowo niebezpieczna i perfidna metoda złodziei

Podał się przez telefon za klienta banku przez co pozbawił prawdziwego klienta 150 tys. zł. oszczędności. Policja i Urząd Ochrony Danych Osobowych ostrzegają przed nową metodą stosowaną przez oszustów i apelują do Polaków o ostrożność w udostępnianiu swoich danych.

Feralny telefon

O tym jak jedna rozmowa przez telefon może pozbawić niczego nieświadomego klienta banku 150 tys. zł informuje portal TVN24 Biznes.

Do oszustwa doszło na terenie powiatu puławskiego. Do jednego z banków zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako właściciel konta. Następnie poinformował pracownika banku, że ma problem z zalogowaniem się na konto. Podał dane osobowe prawdziwego właściciela rachunku i poprosił o zmianę danych dostępowych do konta. Gdy przyszło do weryfikacji danych oszust oświadczył, że nie zgadza się numer telefonu znajdujący się w bazie i podał nowy, uzyskując w ten sposób dostęp do autoryzacji. Dzięki temu uzyskał możliwość wyprowadzenia pieniędzy za pomocą przelewu.

Po dwóch dniach do banku przyszedł prawdziwy właściciel konta, który nie mógł się na nie zalogować. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że hasło dostępowe do jego konta zostało zmienione, a z konta zniknęło 150 tysięcy złotych.

Uwielbiany przez miliony produkt rozdają za darmo. Wszystko z powodu koronawirusaUwielbiany przez miliony produkt rozdają za darmo. Wszystko z powodu koronawirusaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Bardzo niepokojące informacje od ministra Szumowskiego. Chodzi o szczyt epidemii

Apel o ostrożność

Policja ostrzega przed nową metodą stosowaną przez złodziei i zwraca się do Polaków z apelem o zachowanie najwyższych środków ostrożności, zwłaszcza w przypadku internetowej obsługi kont bankowych, podkreślając, że oszuści są bezwzględni i wykorzystują wszystkie preteksty, aby wyłudzić pieniądze.

Z kolei Urząd Ochrony Danych Osobowych zwraca uwagę na bezrefleksyjne dzielenie się przez Polaków swoimi danymi. Urząd apeluje, by uważać na to, co i komu udostępniamy o sobie w sieci, a także unikać przekazywania swoich danych telefonicznie. UODO przestrzega również przed różnego rodzaju formularzami, poprzez które udostępniamy swoje dane. Radzi również, by zniszczyć je w sytuacji, gdy chcemy wyrzucić je do śmieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Amerykański bombowiec przeleciał nad Polską. Huk maszyny nad Warszawą
  2. Szumowski przekazał najnowsze wieści. Wszyscy na nie czekali
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
Od dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciOd dziś będziesz mógł zrobić zakupy w Biedronce również w niedzielę. Wszystko dzięki sprytnej decyzji sieciCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News