Tatry dorożka
Facebook.com Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!
Autor Konrad Karpiuk - 11 Lipca 2020

Kolejny, okropny wypadek konia w Tatrach. Zwierzę nie mogło wstać, a pasażerowie nawet nie wysiedli z bryczki

Tatry znane są z wielu atrakcji turystycznych, jedną z nich są przewozy dorożką po szlakach turystycznych. Praktyka lokalnych mieszkańców budzi spore kontrowersje, szczególnie wśród obrońców praw zwierząt. Paliwa do walki dostarczy im kolejny wypadek w Tatrach.

Obrońcy zwierząt walczą z dorożkarzami w Tatrach już od lat. Jak informuje Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva! 8 lipca koń przewrócił się na szlaku w Dolinie Chochołowskiej. Poszukiwani są świadkowie zdarzenia, którzy widzieli moment wypadku.

Niedługo lepiej wybierzesz mięso w sklepie. Przy każdym kawałku znajdziesz odpowiednią flagęNiedługo lepiej wybierzesz mięso w sklepie. Przy każdym kawałku znajdziesz odpowiednią flagęCzytaj dalej

Wypadek w Tatrach, aktywiści oburzeni zachowaniem turystów i dorożkarza

Jak pisze fundacja, tego dnia było wyjątkowo gorąco, do tego była wysoka wilgotność powietrza. Jeden ze świadków (autor nagrania) twierdzi, że zwierzęciu w momencie wypadku ciekła krew z nosa. Jeszcze większe oburzenie wzbudziło zachowanie właściciela zwierzęcia, jak i osób w dorożce.

Dorożkarz po tym, jak koń się przewróci, podszedł do niego i próbował go podnieść. W tym czasie rodzina siedząca na dorożce nawet z niej nie zsiadła. Po tym, jak koń wstał, właściciel zwierzęcia zdecydował się na kontynuacje kursu.

Tatry od lat są na celowniku aktywistów pro zwierzęcych

- W sytuacji, w której na chrapach konia widoczna była krew, a zwierzę przez wiele minut nie mogło wstać, należało je zaopatrzyć weterynaryjnie i szukać przyczyny wypadku w stanie zdrowia zwierzęcia, a nie zmuszać je do dalszej pracy - tłumaczyła w rozmowie z Gazetą Wyborczą adwokat Katarzyna Topczewska, będąca pełnomocniczką Fundacji Viva!

DZISIAJ GRZEJE:
1. Masowe obniżki w popularnej sieciówce. Aż 3000 produktów kupisz taniej
2. Poszukiwana puma wraz z właścicielem. Ujawniono porażające fakty nt. całej sprawy, możliwe, że zwierze się męczy

Z kolei Anna Płaszczyk z fundacji przyznała, że od lat starają się nagłośnić sprawę nieludzkiego traktowania koni w Tatrach. Ze względu na duże obciążenie, nawet proste trasy potrafią być wyczerpujące dla zwierząt, dlatego dochodzi do tak tragicznych w skutkach wypadków. Mimo starań aktywistów, dorożkarze dalej bronią swojego źródła dochodów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rozjaśnia przebarwienia i niweluje zmarszczki. Można ją kupić w każdej aptece za kilka złotych
  2. Chcieli spędzić wymarzony urlop w Polsce. Tragiczny wypadek zmienił życie małżeństwa na zawsze
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Stachursky jednak nie żywił się energią słoneczną? Cała prawda wyszła na jaw, gwiazdor zdradził wszystkie szczegóły
Lepiej przejrzyj szuflady w domu. Za dawne fotografie możesz otrzymać małą fortunęLepiej przejrzyj szuflady w domu. Za dawne fotografie możesz otrzymać małą fortunęCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News