Tarcza antykryzysowa zmierza ku końcowi. Rząd nie będzie przedłużał wsparcia.
biznesinfo.pl
Autor Kamila Jeziorska - 23 Września 2020

Rząd już potwierdził. Miliony Polaków nie dostaną więcej ważnego wsparcia finansowego

Tarcza antykryzysowa zmierza ku końcowi. Wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz potwierdziła, że rząd nie planuje kontynuowania programów pomocowych dla przedsiębiorców w ramach tarczy antykryzysowej. Minister podała szereg argumentów przemawiających za tą decyzją. Co takiego powiedziała?

Tarcza antykryzysowa zmierza ku końcowi

Tarcza antykryzysowa okazała się być niesamowitym wsparciem dla przedsiębiorców w dobie koronawirusa. Jednakże rząd nie planuje przedłużania udzielania wsparcia poszkodowanym pandemią. - Nie planujemy w tej chwili. Biorąc pod uwagę, że nie mamy lockdownu, nie mamy żadnego sektora, który dziś jest wyłączony w trybie ustawowym. Nie planujemy dziś, nie przygotowujemy przedłużenia tych instrumentów, które działały w kwietniu, maju, czerwcu, powiedziała wicepremier i minister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Czemu się tak dzieje?

Tarcza antykryzysowa nie będzie dłużej funkcjonowała, ale wicepremier zapowiada, że rząd planuje uruchomienie innych form wsparcia dla poszkodowanych. - Dziś mówimy o instrumentach, które będą uruchomieniem środków płynnościowych, ale w inny sposób - czy to za sprawą zamówień publicznych, czy to za sprawą Funduszu Inwestycji Lokalnych, czy też za sprawą ulg podatkowych jakie przygotowujemy w ramach ulgi na robotyzację i automatyzację, dodała i powiedziała, że już niedługo rząd wyśle do Komisji Europejskiej pierwszą wersję Krajowego Planu Odbudowy. Co przedsiębiorcom przyniesie to wsparcie?

Urządzenie połknęło kartę i nie wydało pieniędzy. Co zrobić, gdy bankomat zatrzymuje kartę?Urządzenie połknęło kartę i nie wydało pieniędzy. Co zrobić, gdy bankomat zatrzymuje kartę?Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Tomasz Komenda nie będzie pracował w myjni. Dostał intratną propozycję
2. WHO zapowiedziało nową metodę walki z koronawirusem. Testy są już w ostatniej fazie
3. W końcu jakaś obniżka, na zakupach odetchniesz z ulgą. Wiemy, co potanieje

Tarcza antykryzysowa nie będzie przedłużana

Tarcza antykryzysowa chyli się ku końcowi, ale rząd planuje inaczej wspierać Polaków. - Chcemy, aby wynegocjowane środki na wsparcie polskiej gospodarki zaczęły pracować w gospodarce już przyszłym roku. Mówimy o kwocie nieco ponad 60 mld euro, z czego 23 mld to dotacje, z których 8 proc. - jeśli się dobrze przygotujemy, będzie mogło trafić do polskiej gospodarki już w II kw. przyszłego roku. [...] Te środki mają po pierwsze zazielenić gospodarkę, przyspieszyć, pomóc nam w transformacji energetycznej. Z drugiej strony są one bardzo mocno cyfrowe - około 20 proc. wszystkich środków powinno przełożyć się na ucyfrowienie, zarówno polskiej administracji, jak i sektora prywatnego, powiedziała Emilewicz na konferencji prasowej. Co to oznacza w praktyce?

- Nasze projekty to te związane z rozwojem energetyki odnawialnej, w sektorze prosumenckim, związane z udostępnianiem czystej i taniej energii dla odbiorców indywidualnych. To także projekty, które wpisują się w nową falę renowacji, która ma dotyczyć budynków wielorodzinnych i jednorodzinnych w całej Europie. Wśród inwestycji, które chcielibyśmy, aby w Polsce się pojawiły są te, które wiążą się z bezpieczeństwem lekowym Polaków. Przygotowaliśmy projekt związany z budową w Polsce hubu biotechnologicznego, dodała Emilewicz i wskazała, że Krajowy Plan Odbudowy wymaga przejęcia przez społeczeństwo i sektor prywatny. Resort pozostaje także otwarty na nowe propozycje. Co z tego wyniknie i czy pomoże polskiej gospodarce? Przekonamy się w przyszłości.

mBank wystosował ważny komunikat do klientów. Usługi zostaną wstrzymanemBank wystosował ważny komunikat do klientów. Usługi zostaną wstrzymaneCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Była jedną z gwiazd "M jak miłość", nagle zniknęła z telewizji. Po latach podjęła przełomową decyzję
  2. Warszawa ma gigantyczne kłopoty. Brakuje pieniędzy. Miasto tnie inwestycje [lista]
  3. Janów Podlaski otrzyma miliony. Rządzący chcą ratować stadninę ogromnymi sumami
  4. Nie przeczytasz i się w końcu natniesz. Oszuści tylko czyhają na Twój błąd
  5. Urządzenie połknęło kartę i nie wydało pieniędzy. Co zrobić, gdy bankomat zatrzymuje kartę?
  6. Wideo - Nietrzeźwa kierująca dosłownie przelatuje przez rondo swoim BMW M4. O krok od wielkiej tragedii

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News