tankowanie-pixabay-iade-michoko
Obraz IADE-Michoko z Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 9 Czerwca 2020

Gdzie najlepiej tankować? Kontrole stacji benzynowych pozwoliły wyciągnąć jasne wnioski

Tankowanie w Polsce: Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wziął pod lupę stacje paliwowe i sprawdził, gdzie najlepiej tankować, a także na co kierowcy powinni zwracać uwagę podczas tankowania.

Tankowanie w Polsce pod lupą UOKiK

Przed długim weekendem Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przypomina kierowcom, że samodzielnie mogą sprawdzić jakość paliw na skontrolowanych stacjach. Z analizy UOKiK wynika, że tankowanie w Polsce jest na coraz lepszym poziomie.

W ubiegłym roku Inspekcja Handlowa wykryła nieprawidłowości w 1,37 proc. skontrolowanych próbek paliw płynnych u wybranych losowo przedsiębiorców. Najlepszej jakości paliwa ciekłe występują w woj. lubelskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim.

Najgorsze tankowanie czeka kierowców w województwie podlaskim, zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim - podaje UOKiK.

Spadek po rodzicach z okropnym długiem. Jest prosty sposób, by tego uniknąćSpadek po rodzicach z okropnym długiem. Jest prosty sposób, by tego uniknąćCzytaj dalej

Tankowanie w Polsce. Jest poprawa

Inspekcja Handlowa sprawdza cztery rodzaje paliw ciekłych do tankowania. Są to olej napędowy, benzyna, gaz LPG oraz biopaliwa. Gdy IH po raz pierwszy przeprowadziła kontrolę, odsetek próbek paliw ciekłych niespełniających wymogów jakościowych wyniósł 30 proc. Od tego czasu jest tylko lepiej. W kolejnych latach ilość nieprawidłowości stwierdzanych u przedsiębiorców znacznie spadła i od 2015 roku utrzymuje się poniżej 3 proc.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Skandaliczne nagranie z Biedronki wyciekło. Bijatyka klientki z obsługą wstrząsnęła opinią publiczną

- W efekcie kontroli Inspekcji Handlowej z roku na rok poprawia się jakość paliw ciekłych w Polsce. Wiele pracy zostało już wykonanej aby kierowcy mogli tankować najwyższej jakości paliwo – mówi Tomasz Chróstny, Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, cytowany w komunikacie.

Ostatnia kontrola wykazała nieprawidłowości w 1,86 proc. losowo przebadanych próbek paliw do tankowania. Najwięcej nieprawidłowości wykryto w województwach: podlaskim - 5,88 proc., zachodniopomorskim - 5,66 proc. i kujawsko-pomorskim - 4,92 proc. zbadanych próbek.

Natomiast w województwach lubelskim, lubuskim, łódzkim, małopolskim, opolskim, podkarpackim, świętokrzyskim i warmińsko-mazurskim Inspekcja Handlowa nie zakwestionowała żadnej z próbek pobranych losowo.

Coraz więcej osób skazanych na emeryturę niższą od minimalnej. Są ofiarami jednej sprawyCoraz więcej osób skazanych na emeryturę niższą od minimalnej. Są ofiarami jednej sprawyCzytaj dalej

Tankowanie w Polsce. Gdzie najlepiej tankować? Sprawdź na mapie

UOKiK przypomina, że kierowcy sami mogą sprawdzić jakość paliwa na stacjach paliwowych. Listę stacji i hurtowni paliw skontrolowanych przez Inspekcję Handlową na zlecenie UOKiK można znaleźć na stronie internetowej urzędu na specjalnie przygotowanej mapie. Pokazane są tam stacje i hurtownie w konkretnych miejscowościach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Były dyrektor WHO przerwał milczenie. Według niego koronawirus sam zniknie
  2. Podczas sesji ciążowej na jej brzuch położono tysiące pszczół. W internecie zawrzało
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Kolejne odmrożenia w Polsce już na długi weekend. Jest decyzja, wspaniała wiadomość
Od czerwca emeryci i renciści mają dużo łatwiej. ZUS wprowadził zmiany, aż 3732,10 zł więcej w portfeluOd czerwca emeryci i renciści mają dużo łatwiej. ZUS wprowadził zmiany, aż 3732,10 zł więcej w portfeluCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News