Tajny dokument zawiera rekomendacje jak walczyć z epidemią koronawirusa
Flickr
Autor Radosław Święcki - 28 Marca 2020

Wyciekł tajny dokument niemieckich władz dotyczący walki z wirusem. Wywołał burzę medialną za Odrą

Dziennik "Sueddeutsche Zeitung" oraz stacje NDR i WDR ujawniają tajny dokument przygotowany dla niemieckiego ministerstwa spraw wewnętrznych. W strategii opracowanej na rzecz opanowania epidemii koronawirusa za wzór do naśladowania wskazano działania podjęte w Korei Południowej, gdzie masowo przeprowadzane testy na obecność koronawirusa pozwoliły na szybką izolację osób zarażonych i powstrzymanie epidemii.

Co zawiera tajny dokument?

Tajny dokument przygotowany dla niemieckiego MSW – jak podaje Onet powołując się na niemieckie media – postuluje zwiększenie liczby testów przeprowadzanych na obecność koronawirusa.

Zwiększenie liczby testów ma nie tylko ratować zdrowie i życie ludzi, ale także zapobiec jeszcze poważniejszym konsekwencjom gospodarczym epidemii. Autorzy strategii zalecają przeprowadzanie testów "zarówno u osób, które same podejrzewają u siebie zarażenie koronawirusem, jak i wszystkich osób, z którymi miały kontakt osoby o pozytywnym wyniku testu".

Skarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzySkarbówka będzie mogła zablokować twoje konto. Wystarczy jedna rzecz, aby stracić dostęp do pieniędzyCzytaj dalej

Twórcy dokumentu mają nadzieję, że w Niemczech bardzo szybko można zwiększyć możliwości przeprowadzania testów. Proponowany przez nich scenariusz działań zakłada, że od 6 kwietnia możliwe będzie przeprowadzanie 50 tys. badań dziennie, od 13 kwietnia 100 tys., zaś pod koniec kwietnia 200 tys. dziennie.

Tymczasem według niemieckiego ministerstwa zdrowia obecnie możliwe jest przeprowadzanie w Niemczech od 300 tys. do 500 tys. testów tygodniowo.

Autorzy dokumentu zalecają, by odejść od dotychczasowej metody działania, która polega na "testowaniu, aby potwierdzić sytuację", na rzecz działań wyprzedzających. Jako dobry przykład wskazują tu podejście Korei Południowej , gdzie „udało się uniknąć daleko idących ograniczeń i zakazów opuszczania domów”.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Media: Nie żyje 21-latka zakażona koronawirusem. Nie miała żadnych schorzeń

Eksperci rekomendują też innowacyjne metody przeprowadzania badań, jak stanowiska drive through albo w formie budki telefonicznej, które ogranicza ryzyko zarażenia się personelu medycznego.

Koronawirus w Niemczech

Aby ułatwić poszukiwania osób, z którymi kontakt mieli zarażeni, należy wykorzystać nowe technologie, a nawet śledzenie telefonów komórkowych – wynika z dokumentu, opisanego przez "Sueddeutsche Zeitung". Wdrożenie tej procedury ma pozwolić także w przyszłości na szybkie przeciwdziałanie epidemii w przypadkach pojawienia się wirusa.

Liczba osób zakażonych koronawirusem w Niemczech przekroczyła 50 tys. Dotychczasowa liczba ofiar śmiertelnych wirusa wynosi 338 (stan na wieczór 27 marca).

Zrobisz przelew i możesz dostać karę. Na tych, którzy nie stosują się do przepisów czekają groźne konsekwencjeZrobisz przelew i możesz dostać karę. Na tych, którzy nie stosują się do przepisów czekają groźne konsekwencjeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Myśleli, że to mały szczeniak. Pojechali do schroniska, tam dowiedzieli się, co to za zwierzak
  2. Nie żyje niemowlę zarażone koronawirusem. Okazuje się, że patogen może być groźny również dla najmłodszych
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Z ostatniej chwili: przedłużono zamknięcie granic Polski. Wiadomo do kiedy
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News