T-Mobile masowo zwalnia pracowników w Polsce. Wszystko dla większych zysków
By Henryk Borawski - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=41376118
Autor Stanisław Węgrowski - 7 Listopada 2019

T-Mobile masowo zrywa umowy. Setki Polaków zagrożonych

T-Mobile zamierza zwolnić około 300 pracowników w Polsce. Dzięki zwolnieniom grupowym firma chce poprawić swoje wyniki na koniec 2019 roku - informuje Business Insider Polska.

T-Mobile zwalnia Polaków

T-Mobile Polska zamierza zwolnić około 300 pracowników - donosi portal businessinsider.pl. Spółka chce ten w sposób wpłynąć na swoje wyniki. Oszczędności pomogły w trzecim kwartale tego roku, podobnie ma być teraz.

T-Mobile Polska zaliczył wzrost zysku EBITDA o 3,4 proc. rdr na zakończenie trzeciego kwartału 2019 roku. Prezes spółki Andreas Maierhofer oświadczył, że podwyżka jest spowodowana w dużym stopniu ograniczeniem kosztów działalności firmy. T-Mobile prowadzi prace nad automatyzacją różnych procesów - zarówno wewnętrznych, jak i tych obejmujących relacje między firmą, a konsumentami.

Wciąż możesz wystąpić o 500 plus. Czeka cię jednak niemiła niespodziankaWciąż możesz wystąpić o 500 plus. Czeka cię jednak niemiła niespodziankaCzytaj dalej

Wszystko dla zysków

- Spodziewamy się, że również w nadchodzących kwartałach widoczny będzie pozytywny efekt, wynikający z obniżenia kosztów - zapowiedział prezes T-Mobile, którego słowa przytacza portal businessinsider.pl. W tej chwili T-Mobile Polska zatrudnia około 4,2 tys. osób. Pierwszy etap zwolnień grupowych miał miejsce w październiku, drugi został zaplanowany na początek przyszłego roku. Gdy firma zakończy zwolnienia, łącznie zatrudnionych będzie niecałe 4 tys. osób.

- Staraliśmy się przeprowadzać redukcje przede wszystkim nie tam, gdzie jest bezpośredni kontakt z klientem, ale oczywiście w niektórych sklepach obsada była za duża w porównaniu do obrotów - podkreślił prezes T-Mobile, cytowany przez Business Insider Polska. Maierhofer zaznacza jednak, że T-Mobile nie ma w planach kolejnych zwolnień w przyszłym roku.

T-Mobile planuje budowę drugiego data center przy ul. Szlacheckiej w Warszawie. Będzie to już piąta tego rodzaju placówka stworzona przez firmę. - Na nasze własne potrzeby potrzebujemy coraz mniej zasobów, ale chcemy uwalniać miejsca dla firm trzecich. W długim terminie chcemy odgrywać ważną rolę na rynku data center w Polsce, w każdym segmencie tego rynku - tłumaczy prezes T-Mobile.

Od jutra posypią się mandaty. Drogówka nie będzie miała litościOd jutra posypią się mandaty. Drogówka nie będzie miała litościCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Biały lew i biała tygrysica zostali rodzicami. Ich dzieci są niezwykłe
  2. Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanci
  3. Waloryzacja ma wypchać portfele emerytów. Najbiedniejsi dostaną po 13 tys. zł
  4. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  5. Tylko wyniesiesz śmieci. Zapłacisz nawet 5 tys. złotych grzywny
  6. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News