PHOTO:EAST NEWS/SCIENCE PHOTO LIBRARY False teeth in a glass of water. These dentures are designed to fit an individual's mouth, and replace teeth lost through injury or disease.
EAST NEWS/SCIENCE PHOTO LIBRARY
Autor Kamila Jeziorska - 3 Grudnia 2020

Liczył na sporo pieniędzy i kosztowności. Ukradł 67-latce sztuczną szczękę

Sztuczna szczęka to nieodłączny element życia wielu starszych ludzi. Niestety, ale potrzeby i konieczności posiadania sztucznej szczęki nie zrozumiał pewien Hiszpan, który ukradł ją pewnej staruszce. Kobieta trafiła do szpitala.

Z tego artykułu dowiesz się:

 • Dlaczego złodziej ukradł sztuczną szczękę
 • Ile taka proteza kosztuje w Hiszpanii
 • Dlaczego kradzież sztucznej szczęki wywołała ogólnonarodową debatę

Sztuczna szczęka najcenniejsza w torebce

Co do tego, że sztuczna szczęka jest nieodzownym elementem większości starszych członków społeczeństwa, nie ma żadnych wątpliwości. Jednakże rzadko zdarza się, aby ktokolwiek decydował się na kradzież tego elementu. Wszak nie ulega wątpliwości, że jest to sprawa indywidualna i dla wielu - jak część ciała - bezcenna.

Nowa opłata ma utemperować Polaków na zakupach. Znamy kwotę, padły słowa o odbieraniu chlebaNowa opłata ma utemperować Polaków na zakupach. Znamy kwotę, padły słowa o odbieraniu chlebaCzytaj dalej

Jak się okazuje, zawsze musi być ten pierwszy raz, a o kradzieży sztucznej szczęki poinformowała hiszpańska telewizja Telecinco, na którą powołuje się Polsat News. W jakich okolicznościach doszło do grabieży sztucznej szczęki?

Ofiarą była 67-letnia kobieta pracująca jako sprzątaczka w miejscowości Vigo w hiszpańskiej Galicji (północno-zachodnia część Półwyspu Iberyjskiego), kiedy właśnie tego feralnego dnia wracała z pracy do domu po nocnej zmianie. O świcie napadł ją mężczyzna żądając oddania torebki. Dzielna kobieta odmówiła, więc napastnik przeszedł do ataku, licząc na łatwy, ale owocny łup.

Mężczyzna wyszarpał trzymaną kurczowo w dłoniach kobiety torebkę i uciekł. Ofiara napaści upadła na ziemię i uderzyła o krawędź schodów u wejścia do jednego z budynków. Na szczęście została zauważona przez inną kobietę, która akurat przechodziła z córką. Pomoc była natychmiastowa.

Ile zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce, spore zaskoczenieIle zarabia kasjer w Biedronce? Ujawniamy pensje w sieciówce, spore zaskoczenieCzytaj dalej

Teksty wybrane specjalnie dla Ciebie:

Sztuczna szczęka przedmiotem debaty

Szarpanina o torebkę nie skończyła się dla kobiety bez szwanku. 67-latka została bowiem nieźle poturbowana. Przewieziona do szpitala miała sześć złamanych żeber, uszkodzone płuco i została umieszczona na oddziale intensywnej terapii - podaje Polsat News.

Tej samej nocy torebka kobiety została znaleziona na ławce w parku. W wyniku późniejszego śledztwa okazało się, że najcenniejszą rzeczą, którą ukradł złodziej była sztuczna szczęka. W obliczu banknotu o wartości 5 euro oraz biletu autobusowego, to właśnie sztuczna szczęka była najdroższa.

Odebrał telefon w sprawie kwarantanny. Dopiero potem odkrył rachunek na 17 tys. złotychOdebrał telefon w sprawie kwarantanny. Dopiero potem odkrył rachunek na 17 tys. złotychCzytaj dalej

Policji udało się znaleźć złodziejaszka sztucznych szczęk jakiś czas później. Jak podaje Polsat News, "był to 46-letni Hiszpan mieszkający w mieszkaniu socjalnym, poprzednio notowany w policyjnej kartotece już 24 razy".

Wśród Hiszpanów rozgorzała prawdziwa dyskusja, jednakże nie na temat stanu społeczeństwa, w którym pojedyncze jednostki kradną sztuczne szczęki, a na temat wysokich kosztów protez stomatologicznych. Okazało się, że najtańsza ruchoma proteza to koszt rzędu 600 euro za jeden łuk. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że hiszpański system ochrony zdrowia nie refunduje takich rzeczy dorosłym.

Przy tej wspaniałej okazji warto wspomnieć, że usługi dentystyczne w Polsce także nie należą do najtańszych, a fakt, że wielu ludzi decyduje się na wyrwanie zęba zamiast leczenia, może przemawiać nie tylko za bólem towarzyszącym zabiegom. Miejmy nadzieję, że w naszym kraju nikomu nie przyjdzie do głowy kraść sztucznych szczęk biednym seniorom.

Od soboty ogromne zmiany dla kierowców. Podstawowy mandat znika na dobreOd soboty ogromne zmiany dla kierowców. Podstawowy mandat znika na dobreCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

 1. Rodzinna awantura na Woli. Tragiczny finał kłótni
 2. Nadchodzi koniec legendy - pożegnamy Volkswagena Passata
 3. Belgia. Polski kierowca spłonął w kabinie swojego TIR-a
 4. Niemcy ścigają Polaków. Skala przestępstw poraża
 5. Kupiłeś te produkty w sieciówce? Wyrzuć je natychmiast
 6. Za 4,50 zł kupisz dom we Włoszech. Warunki są zaledwie dwa
 7. Wielka radość w rodzinie Adama Małysza. Wspaniała nowina
 8. Kultowe ciasto Snickers, teraz bez pieczenia. Niebywała pyszność
Sylwester 2020/21 bez pompy. Premier ujawnił obostrzeniaSylwester 2020/21 bez pompy. Premier ujawnił obostrzeniaCzytaj dalej

KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News