Szpital w Radomiu poinformował o zgonie fizjoterapeuty
praca własna
Autor Maria Glinka - 16 Kwietnia 2020

46-letni fizjoterapeuta zmarł w wyniku zakażenia. Dotąd nie było jeszcze takiej śmierci w Polsce

Szpital w Radomiu poinformował o śmierci z powodu COVID-19 pierwszego pracownika personelu medycznego w Polsce. Sytuacja w tym ośrodku leczniczym już od kilku tygodniu jest niezwykle trudna.

Szpital w Radomiu nie ma dobrych wiadomości

Szpital Specjalistyczny w Radomiu w zeszłym miesiącu został przemianowany na szpital zakaźny. To właśnie w nim na COVID-19 zmarł 46-letni fizjoterapeuta – jest to pierwszy śmiertelny przypadek zakażenia koronawirusem wśród personelu medycznego.

„Z przykrością informujemy, że w szpitalu przy ul. Tochtermana w Radomiu zmarł fizjoterapeuta, pracownik naszego szpitala. Zarząd i personel Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego składa rodzinie i bliskim najszczersze kondolencje. Jednocześnie informujemy, że szpital chce przekazać wsparcie finansowe rodzinie zmarłego. Łączymy się w bólu z rodziną i bliskimi zmarłego” – oznajmiła Karolina Gajewska, rzecznik Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Watykan zajął nowe stanowisko w sprawie Świąt Wielkanocnych. Wierni mogą być zadziwieni
2. Niepokojące zachowanie rzecznika Ministerstwa Zdrowia. Musiał się publicznie tłumaczyć

Stan pogarszał się z każdym dniem

Z nieoficjalnych ustaleń Gazety Wyborczej wynika, że mężczyzna sam zgłosił się na oddział po tym, jak dostrzegł pierwsze objawy zakażenia SARS-CoV-2. Prawdopodobieństwo złapania infekcji w trakcie pracy w radomskim szpitalu wydaje się być wysokie.

Na początku stan pacjenta był stabilny i ulegał poprawie. Z dnia na dzień doszło do zdecydowanego pogorszenia kondycji fizjoterapeuty. W ubiegłym tygodniu problemy z oddychaniem były tak duże, że podjęto decyzję o przeniesieniu pacjenta na oddział intensywnej terapii. Tam podłączono go do respiratora i wprowadzono w stan śpiączki farmakologicznej.

Niestety, pomimo usilnych prób lekarzy pacjenta nie udało się uratować. Jest tym samym 292 ofiarą śmiertelną, która przegrała walkę z COVID-19. Osierocił żonę i dwójkę dzieci – podaje tvn24.pl.

Radom walczy z pandemią

Sytuacja w radomskim szpitalu jest trudna. Od prawie trzech tygodni nie udaje się zapanować nad ogniskiem koronawirusa, którym zaraziło się tam już ponad 200 osób, z czego 112 z nich to pracownicy służby medycznej.

Wobec szybkiego rozwoju epidemii w radomskim ośrodku leczniczym brakuje rąk do pracy. Poza ponad setką zainfekowanych ok. 400 osób poszło na zwolnienie lekarskie lub zasiłek opiekuńczy.

"Wszyscy chcą stąd uciekać. Każdy dzień niesie ze sobą jakąś nieprzyjemną niespodziankę” – wyznał niedawno pracownik szpitala w Radomiu.

Wiceprezes ośrodka Łukasz Skrzeczyński przyznał, że koronawirus zdziesiątkował kadrę i na ten moment brakuje ok. 600 pracowników.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polityk chce kontroli w sprawie przylotu Antonowa do Polski. Podjął już pierwsze kroki, procedura się rozpoczęła
  2. Czy pandemii wirusa można było uniknąć? Dyplomaci informowali o niebezpieczeństwie już dwa lata temu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. WHO zabrało głos ws. powszechnego noszenia maseczek. Nie ma rekomendacji
Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News