szkoła programowania
Pixnio
Autor Komunikaty prasowe - 19 Grudnia 2019

Rusza nowatorska szkoła programowania w języku Python - STX Next Academy

STX Next, największy Python software house w Europie, rozpoczyna weekendowe zajęcia skierowane do osób zainteresowanych programowaniem. Kursy kodowania w Pythonie dla STX Next Academy poprowadzą doświadczeni specjaliści – deweloperzy z wieloletnią praktyką, zaangażowani w największe projekty realizowane przez spółkę. Spotkania będą miały formę weekendową, odbywać będą się w Poznaniu oraz Łodzi i rozpoczną się 11 stycznia.

- Sektor IT ma swoją specyfikę, która sprawia, że zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników w tym obszarze stale rośnie. Python i JavaScript, w których się specjalizujemy, wykorzystywane są do tworzenia skalowalnych aplikacji, rozwiązań automatyzujących pracę, usprawniających procesy biznesowe, czy też do indeksowania danych na różnych systemach, zatem ich zastosowanie jest bardzo szerokie. Po 14 latach pracy przy zaawansowanych projektach zdecydowaliśmy się podzielić szerzej naszym doświadczeniem, otwierając innowacyjną szkołę programowania. Jest ona dedykowana osobom, które pierwsze kroki w programowaniu mają już za sobą. W przeciwieństwie do innych szkół, nie rozpoczynamy nauki od zera. Nasi kursanci już na początku muszą wykazać się podstawową wiedzą (każda z zainteresowanych nauką osób rozwiązuje zadanie wstępne), a my w zamian gwarantujemy jej uzupełnienie i zdecydowane poszerzenie – mówi Maciej Dziergwa, prezes spółki.

Zajęcia w STX Next Academy mają formę ponad 40-godzinnego kursu, odbywającego się w weekendy, co umożliwia uczestnictwo osobom pracującym w pełnym wymiarze godzin w pozostałe dni tygodnia. Warunkiem dołączenia do grona kursantów, poza poniesieniem opłaty wstępnej, jest rozwiązanie zadania weryfikującego i zaprezentowanie oczekiwanego poziomu umiejętności programistycznych. STX Next Academy w pierwszej kolejności rusza w Poznaniu oraz w Łodzi. Niewykluczone, że kolejne edycje szkoły programowania uruchomione będą także w innych lokalizacjach STX Next (Wrocław, Gdańsk i Piła).

- Program STX Next Academy został dokładnie przemyślany i przygotowany przez doświadczonych praktyków Pythona, którzy na co dzień realizują projekty dla naszych klientów oraz posiadają bogatą wiedzę i praktyczne umiejętności w tym zakresie. Zadbamy o to, aby zajęcia były przeprowadzone w profesjonalny i jednocześnie przystępny dla kursantów sposób. Poza szkoleniem w biurze STX Next, każdy z uczestników otrzyma zadania domowe, które będą szczegółowo omawiane przy okazji każdego kolejnego spotkania – tłumaczy Maciej Dziergwa. – Warto wspomnieć, że ukończenie kursu daje realne szanse na nawiązanie z nami współpracy. Tylko od wiedzy i zaangażowania uczestnika zależy to, czy otrzyma możliwość kontynuacji nauki już bezpośrednio w naszej firmie – dodaje.

W minionym miesiącu STX Next poinformował o rozszerzeniu skali prowadzonej działalności na rynki zagraniczne. Firma otworzyła oddział STX Next Netherlands w Hadze, w którym planuje rozwijać wsparcie sprzedaży, customer support i działania realizacyjne z zakresu doradztwa technologicznego
i zarządzania produktem. Spółka nie wyklucza także dalszej ekspansji i otwierania kolejnych biur
w nowych lokalizacjach.

Powyższy materiał jest informacją prasową.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News