Szkoła w tym roku miejscem wyjątkowo niespokojnym
wikimedia.org/Silar
Autor Przemysław Terlecki - 13 Września 2019

ZNP na razie odpuszcza. Reforma utrudnia strajk

Szkoła w tym roku jest wyjątkowo niespokojnym miejscem. Negatywne efekty reformy edukacji zgrzytają z wiszącym w powietrzu strajkiem nauczycieli. Do tego wciąż szykuje się Związek Nauczycielstwa Polskiego, ale jak się okazuje, ten właśnie ustępuje.

Szkoła i ogólna kondycja edukacji w Polsce pozostawiają wiele do życzenia. Zmienić to miał strajk z kwietnia tego roku, który jednak został zawieszony w kluczowym momencie, po prawie 3 tygodniach walki nauczycieli o lepsze warunki pracy. Związek Nauczycielstwa Polskiego chce go wznowić na jesieni, ale teraz okazuje się, że jest problem.

Mowa mianowicie o reformie edukacji, która spowodowała ogromne zamieszanie w szkołach w całym kraju. Nie brakuje szkół, gdzie dzieci nie mają ławek i krzeseł do siedzenia, w wielu tłok to teraz codzienność, brakuje nawet nauczycieli od kuczowych przedmiotów, a lekcje trwają w niektórych przypadkach nawet do 21:00. W takiej sytuacji Sławomir Broniarz ogłosił, że konsultacje z nauczycielami dotyczące wznowienia strajku zostaną przedłużone o 2 tygodnie. Przypomnijmy, że najpierw kwestia wznowienia strajku miała być wyjaśniona 16 września.

Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatekWszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatekCzytaj dalej

Szkoła polska ma zbyt wiele problemów, by teraz myśleć o strajku

- 16 września to było zbyt optymistyczne założenie. Szkoły są skupione na gaszeniu pożarów związanych z podwójnym rocznikiem. Na początku roku zawsze jest zamieszania, ale takiego jaki jest w tej chwili, nigdy nie było - oświadczył Broniarz, szef ZNP.

Związek zadecydował więc, że ostateczna decyzjam co do strajku, zapadnie nie w połowie września, a 1 października. Money.pl podaje za politologiem prof. Rafałem Chwedorukiem, że ewentualna decyzja dotycząca wznowienia strajku przed wyborami może jedynie zmobilizować elektorat Prawa i Sprawiedliwości, który z oświatą nie sympatyzuje.

Nawet 5 tys. złotych kary za spacer z dzieckiem. I to po chodnikuNawet 5 tys. złotych kary za spacer z dzieckiem. I to po chodnikuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kobiety z jednego rocznika dostaną 250 złotych więcej emerytury! Zobacz, czy jesteś na liście
  2. Starsze osoby mogą się mocno zdziwić. Biedronka wprowadza zupełnie nowy sposób płatności
  3. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  4. Mąż odkrył, że żona go zdradza. Postanowił ją upokorzyć w najgorszy możliwy sposób

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News