Uczniowie nie wrócą w tym roku do szkoły, a czy mogą liczyć na podniesione oceny?
eastnews/Arkadiusz Ziolek
Autor Radosław Święcki - 1 Czerwca 2020

O jeden stopień wyżej dla każdego ucznia. Rzecznik Praw Dziecka apeluje o łaskawość

Uczniowie w tym roku szkolnym do szkoły już nie wrócą, co nie znaczy, że unikną ocen wystawianych na zakończenie roku. Tu z pomocą przychodzi im Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak, który zaapelował do rad pedagogicznych o podwyższenie uczniom ocen o jeden stopień, tak by wszyscy zdali do następnej klasy. Rzecznik ocenił również nauczanie drogą online.

Szkoła posłucha Rzecznika Praw Dziecka?

Gdyby dzieci mogły głosować w wyborach prezydenckich, a Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zdecydował się na walkę o najwyższy urząd w państwie, to z pewnością dzięki takim propozycjom jak ta złożona w niedzielę, miałby szanse w tym elektoracie na uzyskanie znaczącej liczby głosów.

Pawlak w rozmowie z Radiem Zet zaapelował do rad pedagogicznych o podniesienie uczniom ocen o jeden stopień wyżej.

Najważniejsze zmiany w bankach od czasów pandemii. Często są to wyższe kosztyNajważniejsze zmiany w bankach od czasów pandemii. Często są to wyższe kosztyCzytaj dalej

- Na radach pedagogicznych do tych arytmetycznych wyników, które wychodzą z ocen jednostkowych, sprawdzianów, klasówek po prostu zróbmy „plus jeden”. Proszę o to, by oceny dla wszystkich uczniów w Polsce, były „plus jeden”, od Rzecznika Praw Dziecka i od was, drodzy nauczyciele, żeby wszyscy mieli promocję do następnej klasy – powiedział w „Gościu Radia Zet” Rzecznik Praw Dziecka.

- Żeby we wrześniu, gdy zaczniemy nowy rok, wszyscy mogli zacząć z czystą kartą i dobrymi humorami. Żeby ten trudny okres ostatnich trzech miesięcy nie był podstawą do tego, by któryś uczeń miał problemy z promocją. Prośba – „plus jeden” w ocenianiu i wszyscy we wrześniu, mam nadzieję, nadrobimy ten stracony czas – dodał.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd właśnie wprowadził 4 bardzo ważne zmiany dot. emerytur. Tarcze antykryzysowe rządu kryją nowe przepisy
2. Jacek Kurski odwołany po raz kolejny, kuriozum sprawy przerosło już wszystko. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Przypomnijmy, że o zamknięciu placówek oświatowych rząd zdecydował w połowie marca w związku z postępującą pandemią koronawirusa. Niedługo później wprowadzono nauczanie online. Rzecznik Praw Dziecka pozytywnie ocenił tę metodę nauczania.

- My, jako rodzice, poniekąd zostaliśmy zmuszeni do przypomnienia sobie chemii, matematyki, biologii i innych przedmiotów. Ale największy ciężar tego nauczania poniosły dzieci – podkreślił RPD, zapowiadając jednocześnie przeprowadzenie analizy nauki zdalnej.

Jedna ze słynniejszych polskich marek spożywczych zniknie z rynku? Firma ma same stratyJedna ze słynniejszych polskich marek spożywczych zniknie z rynku? Firma ma same stratyCzytaj dalej

Minister krytycznie o propozycji RPD

Tymczasem – jak ogłosił dziś minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski – nauka zdalna będzie odbywała się do 26 czerwca, co oznacza, że uczniowie w tym roku szkolnym już nie wrócą do szkół. Szef MEN wyraził nadzieję, że uczniowie rozpoczną naukę w normalnym trybie od września.

Szef resortu edukacji sceptycznie odniósł się do wspomnianej propozycji Rzecznika Praw Dziecka odnośnie podniesienia ocen o jeden stopień wyżej. - Pewnie część dzieci by tego chciała. Ja wolę, by uczniowie byli sprawiedliwie oceniani. To dla ich dobra i wierzę, że to się sprawdzi – stwierdził Piontkowski.

Gdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunekGdzie znaleźć najtańsze truskawki? Ceny są o ponad połowę niższe, jednak jest jeden warunekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Śmiertelny wypadek motocyklisty na S7. Droga jest zablokowana
  2. Często męczy Cię katar? Przyczyn może być wiele, to nie tylko alergia
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Nowe zagrożenie w Polsce. Eksperci nie mają wątpliwości
Dobry SUV nie musi kosztować cię krocie. Wystarczy 30 tys. zł i pogromca wszelkich szos może być twójDobry SUV nie musi kosztować cię krocie. Wystarczy 30 tys. zł i pogromca wszelkich szos może być twójCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News