Szczury na ulicach amerykańskich miast
pexels/Vincent M.A. Janss
Autor Radosław Święcki - 16 Kwietnia 2020

Na ulice pustych miast wychodzą wygłodniałe szczury. W poszukiwaniu jedzenia mogą wchodzić do domów

Wygłodniałe szczury coraz częściej wychodzą na ulicy amerykańskich miast. Eksperci przestrzegają, że szukający jedzenia gryzonie mogą wkrótce wkroczyć do budynków.

Szczury w Ameryce

Szczury pojawiły się na ulicach m.in. Nowego Jorku, Nowego Orleanu, Seattle, a także Waszyngtonu.

W centrum stolicy światowej polityki szczury można wypatrzeć koło stanowiących wizytówkę miasta – Pomnika Waszyngtona, Kongresu czy Białego Domu.

Uniwersytet Waszyngtoński podał konkretną datę szczytu zachorowań w Polsce. To już niedługoUniwersytet Waszyngtoński podał konkretną datę szczytu zachorowań w Polsce. To już niedługoCzytaj dalej

Zajmujący się naukowo gryzoniami Bobby Corrigan uspokaja jednak, że sam fakt, że szczury są teraz zauważane częściej, nie oznacza, że ich przybyło.

– Więcej szczurów jest widocznych tam, gdzie były wcześniej mocno uzależnione od odpadków z restauracji i sklepów, które teraz są zamknięte z powodu epidemii – podaje za Fox News wypowiedź Corrigana PAP.

Zamówisz zakupy przez internet i odbierzesz na parkingu. Sieć sklepów wprowadza usprawnienie dla klientówZamówisz zakupy przez internet i odbierzesz na parkingu. Sieć sklepów wprowadza usprawnienie dla klientówCzytaj dalej

Do czego jest zdolny głodny szczur?

Mieszkający w Nowym Jorku Corrigan ostrzega, że niektóre spanikowane szczury walczą ze sobą, a w poszukiwaniu jedzenia mogą nawet wejść do budynków.

– Wygłodniałe szczury, tak jak większość ssaków, stają się agresywne, zabijając i zjadając inne szczury, byleby przeżyć – mówi ekspert.

Corrigan uspokaja jednak, że szczury, które mają zapewnione jedzenie, nie są agresywne. Wychodzą wówczas na ulice głównie w nocy i dla większości mieszkańców miast pozostają niewidoczne.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jak długo będziemy nosić maseczki? Minister Zdrowia na konferencji rozwiał wszystkie wątpliwości
  2. Czy pandemii wirusa można było uniknąć? Dyplomaci informowali o niebezpieczeństwie już dwa lata temu
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Wojciech Cejrowski podał swój dokładny plan na pokonanie koronawirusa. Ostre słowa wobec rządu
Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Biedronka zachęca do nocnych zakupów. Sieć kusi promocjami po 22:00Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News