szczepionka na koronawirusa
pexels.com
Autor Stanisław Węgrowski - 2 Lipca 2020

Deklaracje Polaków w sprawie szczepienia przeciw koronawirusowi zadziwiają. Zgadzasz się z rodakami?

Naukowcy na całym świecie pracują nad szczepionką na koronawirusa. Aktualnie trwają prace nad 140 szczepionkami, niektóre z nich są już testowane na ludziach. Na szczepionkę na koronawirusa czeka cały świat. A czy Polacy także wyczekują pojawienia się szczepionki? Czy zamierzają z niej skorzystać?

Szczepionka na koronawirusa. Czy Polacy chcą z niej skorzystać?

Stosunek Polaków do szczepionki na koronawirusa postanowiła sprawdzić ARC Rynek i Opinia. Badanie zostało przeprowadzone metodą CAWI na panelu ePanel.pl od 2 do 9 czerwca tego roku na reprezentatywnej próbie 1066 osób, ze względu na płeć, wiek, wykształcenie, region zamieszkania i wielkość miejscowości.

Rząd rozda 31 mln złotych. Ponad 9 tys. Polaków już otrzymało rekompensaty, też możesz być jednym z nichRząd rozda 31 mln złotych. Ponad 9 tys. Polaków już otrzymało rekompensaty, też możesz być jednym z nichCzytaj dalej

Wyniki badania zostały opublikowane na stronie Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, który - jak podaje bankier.pl - współpracował przy nim z Uniwersytetem Warszawskim. Czy Polacy chcą skorzystać ze szczepionki na koronawirusa?

Szczepionka na koronawirusa. Nie wszyscy Polacy chcą z niej skorzystać

Z badania wynika, że mniej niż połowa Polaków (37 proc.) chciałaby skorzystać ze szczepionki na koronawirusa, gdyby była dostępna. Z kolei 28 proc. ankietowanych nie zamierza się szczepić, a 34 proc. nie wie jeszcze, czy skorzysta ze szczepionki - wynika z badania, którego wyniki podano we wtorek.

Już nie mandat, a kara administracyjna. Resort śrubuje środki represyjne za fotoradar, będą dwukrotnie większeJuż nie mandat, a kara administracyjna. Resort śrubuje środki represyjne za fotoradar, będą dwukrotnie większeCzytaj dalej

Z badania możemy też dowiedzieć się, czemu Polacy nie chcą się zaszczepić. Jako główny powód odmowy szczepienia badani wskazali obawy przed szczepionką na koronawirusa, która zostałaby tak szybko wprowadzona do użytku. Tę przyczynę wskazało 43 proc. ankietowanych. Poza tym respondenci podali także brak zaufania do instytucji pracujących nad szczepionką na koronawirusa.

Prawie tyle samo osób (35 proc.) jest zdania, że szczepionka na koronawirusa nie uchroni ich przed zachorowaniem. A jaki jest wasz stosunek do szczepienia? Czy podzielacie zdanie rodaków? Zapraszamy do dyskusji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ministerstwo Zdrowia wprowadziło poważne zmiany. Zapadła ważna decyzja
  2. Świetna wiadomość dla milionów Polaków, oszczędności będą ogromne. Od dziś niższe ceny gazu
  3. PKW podało frekwencję do południa. Wyniki, jakich nie było od dawna
  4. Dodatkowe 4 tys. zł co miesiąc do emerytury. ZUS: coraz więcej Polaków może się załapać
  5. Aż 40 tys. polskich kierowców może mówić o wielkim szczęściu. Przepisy będą dla nich dużo bardziej korzystne
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Zakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówZakup tych marek aut lepiej przemyśl dwa razy. Na 100 aut nawet 250 zgłoszonych problemówCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News