Szczepionka na koronawirusa najwcześniej w czerwcu 2021 r.
Pixabay/kropekk_pl
Autor Maria Glinka - 17 Marca 2020

Szczepionka przeciw wirusowi nam teraz nie pomoże. Nawet rok będziemy musieli na nią czekać

Szczepionka na koronawirusa? Najwcześniej w czerwcu przyszłego roku. Wiele firm farmaceutycznych i instytucji naukowych rozpoczęło badania, ale opracowanie preparatu jest trudne i czasochłonne przede wszystkim dlatego, że szczepionka musi być bezpieczna.

Szczepionka, na którą czeka cały świat

Szczepionka przeciwko SARS-CoV-2 jest produktem pierwszej potrzeby, z którym wiele państw wiąże nadzieje. Rządzący większości krajów zdecydowali się na wprowadzenie zdecydowanych ograniczeń życia obywateli i pomoc służbom medycznym w przeciwdziałaniu epidemii.

Mimo dużych nakładów finansowych i wielu rąk do pracy sytuacja będzie się pogarszać, ponieważ żadne państwo nie ma nieograniczonych zasobów medycznych i ludzkich. Z takim wyzwaniem mierzą się już Włochy, gdzie liczba zainfekowanych jest tak wysoka, że brakuje miejsc w szpitalach. W tym europejskim państwie, które jest głównym ogniskiem koronawirusa na Starym Kontynencie, odnotowało 30 proc. wszystkich zgonów na świecie wywołanych COVID-19 – podaje Dziennik Gazeta Prawna.

Kolejny ogromny wzrost liczby zarażonych, Polska przekroczyła ważną barierę. Najnowsze informacje ministerstwaKolejny ogromny wzrost liczby zarażonych, Polska przekroczyła ważną barierę. Najnowsze informacje ministerstwaCzytaj dalej

Badania trudne i czasochłonne

Opracowanie szczepionki przeciwko koronawirusowi jest zadaniem wymagającym wiele czasu, mimo rozwoju biotechnologii i medycyny. Preparat musi być nie tylko skuteczny, czyli przynosić odporność na wirusa, ale też bezpieczny, co należy rozumieć jako niewytwarzanie niepożądanej reakcji układu immunologicznego – tłumaczy Rzeczpospolita.

Co więcej, szczepionka nie może stanowić zagrożenia dla personelu medycznego oraz osób powyżej 60 roku życia, które cierpią na inne schorzenia. Priorytetem jest również możliwość bezpiecznego magazynowania remedium.

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. Zadziwiające nagranie z polskiej wsi. Ksiądz na ciężarówce “odkażał” wiernych

Kiedy można się spodziewać szczepionki?

Stworzenie takiego preparatu wymaga zazwyczaj od dwóch do pięciu lat. W przypadku koronawirusa ten czas może być krótszy ze względu na jego podobieństwo do już poznanych SARS i MERS. Naukowcy twierdzą, że SARS-CoV-2 dzieli z nimi aż 80 proc. genomu, co pozwala na wykorzystanie części z przeprowadzonych wcześniej badań do pracy nad nową szczepionką.

Niektóre preparaty przechodzą pierwsze testy, z których część może być pozytywnie oceniona już w grudniu. Jednak na dopuszczenie do masowej produkcji szczepionki trzeba będzie jeszcze poczekać. Wszystko przez wzgląd na nowoczesne technologie, których wykorzystanie wiąże się z potencjalnym wystąpieniem wcześniej niespotykanych problemów m.in. wahania w stabilności kwasów nukleinowych.

Nie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychNie pozwól, żeby inflacja zabrała twoje oszczędności. Oto TOP 10 najlepszych kont oszczędnościowychCzytaj dalej

Obecnie jest szczęść programów, które opracowują remedium na koronawirusa. Nie wiadomo, jak szybko te badania zakończą się sukcesem, ponieważ ogromne zapotrzebowanie na szczepionkę nie może wpłynąć na przyspieszenie procedur sprawdzania bezpieczeństwa jej stosowania.

Anthony Fauci, długoletni dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych, przyznał, że „jest to możliwe najwcześniej za półtora roku, bez względu na to, jak szybko będą postępować prace”. Należy zatem zakładać, że szczepionka przeciwko koronawirusowi będzie dostępna nie wcześniej niż w czerwcu 2021 r.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dwie osoby zerwały kwarantannę. Prokuratura wszczęła śledztwo, grozi im osiem lat więzienia
  2. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
Produkty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieProdukty, za które przepłacasz i nawet o tym nie wiesz. Nie daj nabić się w butelkę i zacznij oszczędzanieCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News