Szczecin odrzucił projekt wybudowania pomnika szatan w ramach budżetu partycypacyjnego.
Wikimedia Commons, wolna licencja: Francisco Goya, Sabat czarownic (1797-1798) [obraz wykadrowany]
Autor Kasper Starużyk - 13 Września 2020

Szczecinianie chcą w mieście pomnika Szatana. Pomysłodawcy walczą o budżet obywatelski

Do budżetu obywatelskiego w Szczecinie wpłynął szczególny projekt. Pomysłodawcy zaproponowali, aby ozdobić Szczecin pomnikiem szatana. Projekt został odrzucony ze względu na niedociągnięcia formalne, jednak twórcy projekty twierdzą, że dopięli wszystko na ostatni guzik i zapowiadają dalszą walkę. Pomnik miałby kosztować 4,5 mln zł i stanowić atrakcję turystyczną. Chociaż pomysł wydaje się ekscentryczny, to jednak w ubiegłym roku Szczecin zdecydował się na budowę nie mniej dziwnego pomnika.

Szczecin odrzucił projekt budowy pomnika szatana w ramach budżetu obywatelskiego

Jak donosi onet.pl, do budżetu obywatelskiego w Szczecinie zgłoszono projekt budowy pomnika szatana. Pomysłodawcy twierdzą, że zgłoszenie zostało dopięte na ostatni guzik, jednak projekt został odrzucony ze względu na rzekome niedociągnięcia formalne. Do zgłoszenia dołączono zdjęcia poglądowe wskazujące kierunek realizacji projektu. Jedno ze zdjęć przedstawia figurę szatana z Watykanu. Inną inspiracją miałby być pomnik szatana stojący przed budynkiem parlamentu w Arkansas. Koszt projektu wyceniono na 4,5 mln zł, a sam pomnik miałby stanowić atrakcję turystyczną. Według pomysłodawców pomnik przyciągałby dzieci, które mogłyby zrobić sobie z nim zdjęcie, siadając na kolanach szatana. Pomnik miałby również świadczyć o tolerancyjności miasta, przyciągając zagranicznych turystów i zmieniając międzynarodowy wizerunek Szczecina. Precyzyjnie uzasadniono także proponowaną lokalizację pomnika - aleja Jana Pawła II lub plac Pawła Adamowicza - gdzie z uwagi na zainstalowany monitoring oraz dużą ilość przechodniów pomnik byłby asekurowany przed ewentualnymi atakami jego przeciwników. Wszystko to najwyraźniej nie przekonuje jednak władz Szczecina.

DZISIAJ W GRZEJE:
1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł
2. Afera mięsna w Biedronce. Para natychmiast zgłosiła sprawę, gdy odkryła, co znajduje się w opakowaniu

Szczecin odrzucił szatana, ale wybuduje pomnik Krzysztofa Jarzyny

Jak wskazuje onet.pl, chociaż można zrozumieć odrzucenie projektu budowy pomnika szatana w Szczecinie w ramach budżetu obywatelskiego ze względu na ekscentryczny charakter pomysłu, to jednak zastanawia, dlaczego spotkał się on z tak stanowczym sprzeciwem, skoro zaledwie w ubiegłym roku przyjęto inny, równie niecodzienny projekt. Do połowy 2021 w Szczecinie ma staną pomnik, na którym uwieczniony zostanie znany z filmu "Poranek kojota" Krzysztof Jarzyna ze Szczecina - "szef wszystkich szefów". Wobec tego nie wydaje się całkiem nieprawdopodobne, że przy dużej determinacji pomysłodawców pomnika szatana, którzy zapowiadają dalszą walkę na rzecz postawienia go w Szczecinie, kiedyś pomysł uda się w końcu zrealizować.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News