Szarłat szorstki z Chin
Pikist
Autor Konrad Karpiuk - 13 Września 2020

Tajemnicze nasiona z Chin zbadane. Wiemy już co docierało w paczkach

Szarłat szorstki mógł wyrosnąć z tajemniczych nasion z Chin, a tak przynajmniej twierdzi amerykański dziennik. Sprawą zainteresowało się nawet Ministerstwo Rolnictwa w USA.

Szarłat szorstki wysyłany był w paczkach z Chin

Szarłat szorstki to popularnie rosnący na całym świecie. Nie jest trująca dla człowieka, można ją nawet zjeść, czy wykorzystać do paszy dla świń, ale potrafi być szkodliwa dla upraw soi. Jak podaje poczytny, amerykański dziennik Indianopolis Star, z tajemniczych nasion z Chin wyrasta właśnie szkodliwy chwast.

Już wiemy w jakim zawodzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce. Przerobił aż 61 latJuż wiemy w jakim zawodzie pracował najbogatszy emeryt w Polsce. Przerobił aż 61 latCzytaj dalej

W lipcu tego roku było głośno o paczkach z Chin, w których znajdowano torebki z tajemniczymi nasionami. Nie były one opisane, trafiały one czasami do osób, które nie zamawiały żadnych nasion z państwa środka. Jak pisze Spider's Web w USA sprawą zainteresowało się Ministerstwo Rolnictwa. Z kolei Komisja Europejska wydała komunikat, że państwa członkowskie nic nie zgłaszały w sprawie tajemniczych nasion.

Nasiona trafiły także do Polski. Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa odradziła ich zasiewanie i zaleciła ich natychmiastowe zniszczenie. Podobnie jak w przypadku USA, obawiano się, że nieuważni mogą zasiać inwazyjne chwasty, które mogłoby doprowadzić do wykorzenienia się polskich roślin. Szczególnie że chwasty potrafią bardzo szybko się rozprzestrzeniać. Niektórzy zdecydowali się jednak zasiać tajemnicze nasiona.

Wyższe stawki opłat i wzrost kary do 735 zł. A kontrole przybierają na sile, do Ciebie też mogą przyjśćWyższe stawki opłat i wzrost kary do 735 zł. A kontrole przybierają na sile, do Ciebie też mogą przyjśćCzytaj dalej

DZISIAJ W GRZEJE:
1. Wchodzi kolejna opłata. Rachunki w górę o 130 zł
2. Ministerstwo Zdrowia przekazało niezwykle ważny komunikat. Każdy powinien się z nim zapoznać

Tajemnicze paczki mogły być częścią ogromnego oszustwa

Jednak szarłat szorstki to niejedyna roślina, jaka może wyrosnąć z tajemniczych nasion. New York Times poinformowało, że pewien Amerykanin wyhodował z nich ozdobną roślinę. Inni chwalili się, że wyrosła im kapusta, lawenda, róża, czy hibiskus. Co więc stoi za tajemniczymi nasionami z Chin i dlaczego ktoś je w ogóle wysyłał?

Portal Spider's Web przedstawił teorię na temat chińskich nasion. Prawdopodobnie dobierano nasiona najtańszych roślin i wysyłano je tak, aby zbudować historię wysyłkową u jakiegoś sprzedawcy. Z racji, że opinie o sklepach wystawiają często algorytmy, oszuści, przygotowując wiarygodne konto, kupowali od samych siebie, a potem tworzyli "historię trackingową" wysyłając bezwartościowe rzeczy za granicę na losowe adresy. Później mając konto ocenione jako wiarygodne, można wystawiać drogie przedmioty i szybko wzbogacić się czyimś kosztem. Tematem zainteresowały się jednak chińskie władze, które mogą szybko ukrócić proceder.

Polak wygrał blisko 97 mln zł w Eurojackpot. Niemal 10 mln zabierze państwoPolak wygrał blisko 97 mln zł w Eurojackpot. Niemal 10 mln zabierze państwoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiany trener zmarł na koronawirusa po miesięcznej walce z chorobą. Miał tylko 46 lat
  2. Abp Marek Jędraszewski znalazł kolejnego "wroga". Tym razem grzmi na singli
  3. Problematyczny dochód seniora i 13. emerytura. Wielu seniorów chcąc otrzymać pomoc musi przedstawić oświadczenie
  4. ING o słonym rachunku dla Polaków. Jedynym sposobem na uniknięcie jest szybki zwrot
  5. 30 września wejdzie w życie nowe prawo. Na zakupach możesz się nieźle zdziwić
  6. Nastolatki brutalnie pobiły się na szkolnym korytarzu. Porażający film właśnie trafił do sieci

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News