Nowe zaskakujące symptomy koronawirusa
Flickr
Autor Radosław Święcki - 23 Marca 2020

New York Times: Są nowe symptomy zarażenia Covid-19. Zalecana izolacja osób, u których występują

Utrata lub pogorszenie węchu i smaku to nowe symptomy koronawirusa – podaje „New York Times”. Występują one u co najmniej 30 proc. zakażonych wirusem.

Nowe symptomy koronawirusa

O nowych symptomach koronawirusa poinformowała na swojej stronie internetowej Amerykańska Akademia Otolaryngologiczna (AAO). Agencja podaje, że rosnąca liczba niepotwierdzonych jeszcze danych wskazuje, że utratę lub pogorszenie węchu i smaku zaobserwowano u zainfekowanych pacjentów, którzy nie mieli innych objawów.

- Istnieje coraz więcej dowodów na to, że otolaryngolodzy należą do grupy najwyższego ryzyka podczas operacji górnych dróg oddechowych i przeprowadzania badań – podaje za „New York Times” Polska Agencja Prasowa.

Kurs euro bije złotego na głowę. Wysoko także frank szwajcarskiKurs euro bije złotego na głowę. Wysoko także frank szwajcarskiCzytaj dalej

Wysoki wskaźnik przenoszenie koronawirusa na lekarzy tej specjalizacji potwierdzono w Chinach, Iranie i we Włoszech, "z czego wiele przypadków zakończyło się śmiercią”.

Pod koniec zeszłego tygodnia brytyjscy otolaryngolodzy odradzili wykonywanie zabiegów endoskopii zatokowej u pacjentów, którzy stracili zmysł węchu, ponieważ wirus replikuje się w nosie i gardle, a badanie może wywołać kaszel lub kichanie, narażając lekarzy na zakażenie. Ponadto brytyjscy specjaliści wezwali dorosłych, uskarżających się na pogorszenie zmysłu węchu, by izolowali się przez siedem dni, nawet jeśli nie mają innych objawów.

Polska firma przekaże rządowi 100 tys. testów na COVID -19. Ma jednak jeden ważny warunekPolska firma przekaże rządowi 100 tys. testów na COVID -19. Ma jednak jeden ważny warunekCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. PGE stanowczo zabiera głos w sprawie dostępności prądu w domach i ostrzega klientów
2. 45-latek z Głogowa zmarł w kwarantannie. Padły mocne oskarżenia pod adresem rządu

- We Włoszech na obszarach najbardziej dotkniętych epidemią lekarze przekonali się, że anosmia i ageuzja, czyli utrata zapachu i smaku, wskazuje, że osoba, która generalnie wydaje się zdrowa, w rzeczywistości jest zakażona i może przenosić wirusa na innych ludzi – podaje za "New York Times" PAP.

- Prawie każdy hospitalizowany ma tą samą historię - mówi dziennikowi dr Marco Metra, szef oddziału kardiologii w głównym szpitalu w Brescii na północy Włoch, gdzie ok. 60 proc. chorych ma koronawirusa.

- Pacjent mówi: „Moja żona właśnie straciła zapach i smak, ale poza tym ma się dobrze”. Prawdopodobnie jest zakażona i zaraża w bardzo łagodnej postaci - tłumaczy Metra.

Badania potwierdzają

Tymczasem szeroko zakrojone badanie przeprowadzone w Korei Południowej na 2 tys. osób wykazało, że 30 proc. pacjentów, u których uzyskano wynik pozytywny na obecność koronawirusa, zgłosiło wystąpienie anosmii jako głównego objawu.

Dziennik przywołuje również opinię niemieckiego wirusologa Hendrika Streecka z Uniwersytetu w Bonn, który przeprowadził wywiady z zakażonymi pacjentami w szczególnie dotkniętym przez epidemię powiecie Heinsberg w Północnej Nadrenii-Westfali. Okazuje się, że co najmniej dwie trzecie z ponad 100 rozmówców zgłosiło występowanie utrata zapachu i smaku, trwające od kilku dni.

- Pacjenci odzyskują zmysł węchu po kilku dniach lub tygodniach - twierdzi profesor w szpitalu klinicznym w Monachium, dr Clemens Wendtner.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Kobieta wjechała pod ciężarówkę, zginęła na miejscu". Śmiertelny wypadek na ważnej drodze na Mazowszu
  2. Cały kościół oddany do dezynfekcji. Zarażony koronawirusem ksiądz odprawiał msze
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. ZUS zdradził sekret jak dostawać emeryturę o 15 proc. większą. Ma to być wyjątkowo proste
  5. Możesz zapłacić 270 zł albo nałożą na ciebie karę. Kontrole trwają w całym kraju
  6. Włochy opublikowały porażający raport. Nie wszyscy, którzy zmarli na koronawirusa, wcześniej chorowali, smutna prawda
Profesor prognozuje do kiedy epidemia potrwa w Polsce. Jeszcze długo możemy siedzieć w domuProfesor prognozuje do kiedy epidemia potrwa w Polsce. Jeszcze długo możemy siedzieć w domuCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News