Sylwester
Obraz nickgesell z Pixabay
Autor Kasper Starużyk - 21 Października 2020

Czy tegoroczny sylwester się odbędzie? Kolejna miasta wycofują się z organizacji imprezy

Tegoroczny sylwester nie odbędzie się? Władze kolejnych miast wycofują się z organizacji imprezy noworocznej. Branża eventowa, która liczyła na odbicie ma poważne kłopoty.

Kolejne miasta dołączają do listy miejsc, w których tegoroczny miejski sylwester się nie odbędzie. Warszawa, Poznań i Częstochowa powiedziały stanowcze "nie" dla organizacji noworocznego wydarzenia. Ratusze wydają kolejne decyzje, a branża eventowa ma poważny problem. Po wielu miesiącach przestojów przedstawiciele tej gałęzi gospodarki liczyli na odbicie. Teraz są w kropce.

Sylwestra nie będzie?

Jak wskazuje Wirtualna Polska, obecne przepisy sanitarne nie pozwalają na organizację wydarzeń okolicznościowych w czerwonych strefach. Jeżeli przyjmiemy, że zapisy o restrykcjach będą utrzymane do 31 grudnia, to okazuje się, że 70 proc. ludności Polski, bo tyle znajduje się obecnie w czerwonych strefach, będzie zobligowana do spędzenia sylwestra we własnym domu.

Od 19 października obowiązują nowe przepisy, które zakładają, że organizacja imprez okolicznościowych takich jak wesela jest bardzo mocno ograniczona.

Kierowco, lepiej pamiętaj, bo pożałujesz. Już niedługo za brak papierka wlepią Ci nawet 8,4 tys. zł karyKierowco, lepiej pamiętaj, bo pożałujesz. Już niedługo za brak papierka wlepią Ci nawet 8,4 tys. zł karyCzytaj dalej

Sytuacja pandemiczna zaostrza się z dnia na dzień. Nagły skok zachorowań przyczynił się do wprowadzenia dość ostrych restrykcji, a rząd mówi, że to nie jest ostatnie słowo i możemy spodziewać się kolejnego lockdownu. Skłania to władze samorządowe oraz biznes do odwoływania imprez masowych.

Jak wskazuje Wirtualna Polska, teoretycznie wydarzenia kulturalne mogą odbywać się z zachowaniem limitu 25 proc. publiczności. Oznacza to, że kinowy lub teatralny widz ma wokół siebie przestrzeń aż 4 krzeseł z jednej i z drugiej strony.

Trudno sobie jednak wyobrazić jak miasta miałyby zastosować się do tego przepisu podczas organizacji plenerowych imprez na miejskich placach.

Zapobiegliwi samorządowcy między innymi z Warszawy, Częstochowy, czy Poznania już teraz zapowiedzieli, że ich miasta nie zorganizują w tym roku miejskich koncertów noworocznych. Lista staje się coraz dłuższa. Do "buntowniczych miast" dołączyły Katowice oraz Rzeszów. Warto tutaj wspomnieć, że nie wszystkie z wymienionych miast znajdują się w strefie czerwonej.

Emerytury i renty w czasie pandemii. Świadczenia będą inaczej przekazywaneEmerytury i renty w czasie pandemii. Świadczenia będą inaczej przekazywaneCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

1. Kultowa dziennikarka przed śmiercią ujawniła kulisy pracy Elżbiety Jaworowicz. Jak znalazła się w TVP?
2. Monice Olejnik puściły nerwy. Apeluje o zmianę decyzji, która podjął rząd
3. Godziny dla seniorów dla dużo młodszych niż poprzednio. Polacy zapominają o ważnej zmianie

Wiele wskazuje na to, że wkrótce cały kraj może zostać objęty czerwoną strefą. Ilość zachorowań lawinowo rośnie. Kilka dni temu, podczas konferencji prasowej, minister zdrowia, Adam Niedzielski wskazał, że dzienny przyrost zakażonych może osiągnąć poziom 15-20 tys. osób dziennie.

Odwołane imprezy sylwestrowe są ogromnym ciosem dla branży eventowej. Po wielu miesiącach przestoju, przedstawiciele liczyli na potężny zastrzyk gotówki związany z organizacją miejskich imprez.

Teraz okazuje się, że nic z tego. Ponadto, jak informuje WP, z plenerowych sylwestrów wycofują się nie tylko samorządy, ale również największe stacje telewizyjne. Czy to koniec obchodzenia nowego roku w sposób, w jaki znaliśmy do tej pory?

Monety mogą być świetnym zabezpieczeniem na trudne czasy. Za niektóre kolekcjonerzy zapłacą fortunęMonety mogą być świetnym zabezpieczeniem na trudne czasy. Za niektóre kolekcjonerzy zapłacą fortunęCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny komunikat GIF. Wycofują popularny lek, natychmiast oddaj go do apteki
  2. Profesor Gut ostrzega przed błędem, który popełnili Włosi. Wskazuje inne rozwiązania
  3. NFZ wprowadza ostre ograniczenia. Dostać się po pomoc to będzie prawie cud?
  4. Zapomnisz i zapłacisz nawet 8400 zł. Od nowego roku kary dla właścicieli samochodów pójdą ostro w górę
  5. W lesie przy Toruniu odnaleziono skarb. Miejsce odkrycia było pilnowane przez kilka dni przez członków grupy poszukiwawczej
  6. Iga Świątek porównała się do Roberta Lewandowskiego. "Nawet on nie musiał się z tym mierzyć"
  7. Syrop z owoców czarnego bzu ma potężne działanie. Jest niezbędny w sezonie jesienno - zimowym
Poczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radościPoczta Polska zaskoczyła wszystkich, nowa usługa wielkim udogodnieniem. Klienci mają powody do radościCzytaj dalej

Koniecznie obejrzyj:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News