Sylwester TVP
pixabay, lumpi
Autor Komunikaty prasowe - 3 Listopada 2019

Sylwester organizowany przez TVP będzie kosztował krocie. A zrzucimy się wszyscy

Sylwester 2019 zbliża się wielkimi krokami, a Polacy powoli zabierają się do robienia planów, gdzie w tym roku się wybrać. Jeżeli nie chcemy wydać na imprezę zbyt wiele, można rozważyć Sylwester w Łodzi. Zakopane będzie natomiast opcją dla osób, które nie planują oszczędzać na dobrej zabawie.

Sylwester 2019 - gdzie się wybrać

Sylwester 2019 nadejdzie zanim się obejrzymy, a wtym roku będzie wyjątkowy, bo wchodzimy na ostatnią prostą kończącą drugie dziesięciolecie XXI wieku. W związku z tym, lepiej zrobić plany na imprezę wcześniej i nie zostawiać rezerwacji na ostatnią chwilę, żeby się nie okazało, że zabraknie wolnych miejsc. Podpowiadamy jak kształtują się w tym roku ceny w różnych miastach w Polsce.

Drożyzna w Zakopanem

Jak wynika z analizy serwisu Sylwestrowo.pl, jeśli chodzi o wybór sylwestrowej zabawy, to Zakopane będzie zdecydowanie jedną z najdroższych opcji w Polsce. Wiąże się to z tym, że jest to jedno z najbardziej obleganych polskich miejsc na powitanie Nowego Roku. Średni koszt imprezy w tym mieście będzie kosztował 313 zł.

Czekają nas duże zmiany w emeryturach. Trwają już prace nad reformą systemuCzekają nas duże zmiany w emeryturach. Trwają już prace nad reformą systemuCzytaj dalej

Gdzie można zaoszczędzić

W przypadku, gdy chcemy na imprezie nieco przyoszczędzić, to warto rozważyć Wisłę, oddaloną zaledwie 130 kilometrów od Zakopanego. Koszt zabawy wyniesie tam około 261 zł, jak wynika z analiz serwisu. Jeżeli chodzi o największe miasta to relatywnie niedroga będzie Łódź: “Tam sylwestrowe wyjście będzie kosztować 205 zł. Impreza w Gdańsku to już 250 zł, we Wrocławiu 267, a w Krakowie i Poznaniu - po 281 zł”.

Stolica nieco droższa

Warszawa jest odrobinę droższa od pozostałych wielkich, polskich miast - średni koszt imprezy to 283. Jednak tak jak wszędzie, dla osób, które chcą zaszaleć, nie brakuje tam również luksusowych ofert. Na przykład w hotelu Marriott cena imprezy to minimum 490 zł. Ale już zabawa na 40. piętrze tego budynku będzie co najmniej dwa razy droższa, gdyż ceny zaczynają się od 950zł.

Miliony złotych na podwyżki dla konkretnych zawodów. Od 200 do 380 zł na etatMiliony złotych na podwyżki dla konkretnych zawodów. Od 200 do 380 zł na etatCzytaj dalej

Za alkohol trzeba zapłacić z własnej kieszeni

W swoich badaniach serwis Sylwestrowo.pl przeanalizował oferty, w których zapewnione jest wyżywienie: “3-4 dania ciepłe, przekąski, ciepłe i zimne napoje, lampka szampana oraz oprawa muzyczna z DJ-em oraz pokazem sztucznych ogni” - podaje portal Money.pl. Jednak alkohol nie jest w to wliczony i trzeba go wziąć pod uwagę jako dodatkowe koszty.

Kto się bawi na wielkich balach

Jak zauważa Mateusz Goliat z portalu Sylwestrowo.pl, bale i zabawy w dużych miastach organizowane w restauracjach lub teatrach, oblegane są zwykle przez lokalnych mieszkańców. “Mniejsza część uczestników to turyści łączący kolację sylwestrową z wyjazdem do innego miasta. W przypadku miejscowości górskich, jak Zakopane czy Wisła, niemal 100 proc. dokonywanych rejestracji generują sylwestrowi turyści” - informuje Goliat, cytowany przez portal Money.pl.

Fiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanciFiat 126p był dumą FSM. Teraz doczeka się swojego następcy, pracują nad nim polscy projektanciCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny bat na kierowców. Mandat 500 zł za popularną metodę prowadzenia auta
  2. Wiemy skąd wzięły się pieniądze na trzynastą emeryturę. Wielu Polakom się to nie spodoba
  3. Setki osób dostanie 252,38 zł zamiast 500 plus. Ludzie przeoczyli haczyk
  4. ZUS masowo zabiera zasiłki. Matki pozostają bez środków do życia
  5. Nie żyje wybitna Polka. O jej śmierci poinformował Prezydent Andrzej Duda
  6. GIS pilnie wycofuje popularną przyprawę. Jest skażona groźną bakterią, lepiej od razu ją wyrzucić

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News