Sygnał telewizyjny zmieni się w ciągu 2,5 roku. Warto o tym pamiętać przy zakupie nowego telewizora
Alehandra13 / Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 21 Stycznia 2020

Sygnał naziemnej telewizji będzie zmieniony. Twój telewizor może przestać odbierać obraz

Sygnał telewizyjny w Polsce ma zostać zmieniony do 30 czerwca 2022 roku. To ważna informacja dla tych, którzy szykują się do zakupu telewizora. Przy urządzeniach starszego typu mogą pojawić się komplikacje z odbiorem obrazu.

Sygnał telewizyjny zmieni się w ciągu 2,5 roku

Decyzją Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji do 30 czerwca 2022 r., na terenie Polski, nastąpi zmiana w nadawaniu sygnału telewizyjnego. Dotychczasowy system DVB-T zostanie zastąpiony bardziej nowoczesnym i efektywnym systemem odbioru DVB-T2/HEVC (występującym także pod nazwą H.265 lub MPEG-H część 2).

Nie jest to zmiana ograniczona jedynie do naszego kraju. Jak podaje portal Bankier.pl, sygnał telewizyjny ulegnie zmianie na terenie całej Europy.

Odbiornik w promocji? Może nie odbierać sygnału telewizyjnego

KRRiT zaleca nabywcom nowych telewizorów, szczególnie tych, oferowanych w atrakcyjnych cenach, aby zwracali uwagę na to, czy są one dostosowane do odbioru nowego systemu kodowania obrazu. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi podczas zakupu, by mieć niemały problem później w domu.

Aby odbierać sygnał telewizyjny, właściciele telewizorów niespełniających wymagań nowego systemu DVB-T2/HEVC, będą musieli liczyć się z koniecznością zakupu zewnętrznego dekodera. Przy zakupie telewizora warto też sprawdzić, czy będzie on dekodował dźwięk w standardzie E-AC-3.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News