Sycylia zachęca do odwiedzin oferując trzy dopłaty dla turystów
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Autor Maria Glinka - 28 Kwietnia 2020

Dopłacą turystom do noclegu i przelotu. W jednym kraju będzie można spędzić wakacje za pół darmo?

Sycylia stworzy turystom niepowtarzalną okazję do wakacyjnego wypoczynku. Chcąc ożywić włoską gospodarkę władze wyspy częściowo opłacą wyjazd tym, którzy zdecydują się ją odwiedzić.

Sycylia zachęca do odwiedzin trzema dopłatami

Sycylia ma w planach wdrożenie programu zachęcającego turystów do przybycia na wyspę, którego wartość dziennik The Times szacuje na 54 miliony euro. Tak duży budżet ma być przeznaczony na trzy główne zachęty – informuje radiozet.pl.

Pierwszą z nich są vouchery, przy pomocy których władze Sycylii opłacą co trzecią noc spędzoną na wyspie. Druga to zwrot około połowy kosztów za przelot. Z kolei trzecia miałaby polegać na zniesieniu opłat wstępu do muzeów i innych wartościowych kulturowo miejsc, których na wyspie jest dużo.

WP: Szykuje się segregacja klientów? Prawdopodobnie jeden typ osób będzie mógł wchodzić bez kolejki i ponad limitWP: Szykuje się segregacja klientów? Prawdopodobnie jeden typ osób będzie mógł wchodzić bez kolejki i ponad limitCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:
1. Rząd szykuje nowy podatek. Dotknąć on może bardzo wielu Polaków
2. Minister podała datę odmrożenia gospodarki. Wiele osób, może być zaskoczonych

Turyści ocalą Włochy?

Włochy były pierwszym europejskim epicentrum koronawirusa. Obecnie zakażonych jest 199 414 osób, a zmarło 26 977. Mimo że we Włoszech można dostrzec powolną tendencję spadkową to w dalszym ciągu obowiązują surowe restrykcje, a gospodarka jest niemal całkowicie zamrożona. Pierwsze luzowanie obostrzeń jest zaplanowane na początek maja.

Pandemia mocno uderzyła w turystykę, która stanowi 13 proc. włoskiego PKB. Wstępne szacunki wskazują, że w wyniku rozprzestrzeniania się koronawirusa od lutego 2020 r. branża straciła 1,5 miliarda dolarów. Również prognozy nie napawają optymizmem – w skali całego roku Włochy odwiedzi o 45 milionów turystów mniej, co przełoży się straty w wysokości 30 miliardów euro – podaje polskieradio24.pl.

Aby tego uniknąć władze Sycylii mają zachęcać do wakacyjnych podróży. Niewykluczone, że ich strategię wdrożą także pozostałe regiony Włoch lub inne kraje, które również czerpią duże zyski z turystyki np. Hiszpania – pisze bezprawnik.pl.

Pracujesz z domu? Oferują ci dodatek pieniężny, wystarczy spełniać jeden warunek i złożyć wniosekPracujesz z domu? Oferują ci dodatek pieniężny, wystarczy spełniać jeden warunek i złożyć wniosekCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kasjerka Biedronki zakażona koronawirusem. Zaniepokojeni klienci piszą maile
  2. Rząd podał datę otwarcia galerii handlowych. Przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. 1200 zł dla 50 tys. Polek. Po pieniądze wystąpić mogą też mężczyźni
  5. Czekają nas znaczne zmiany w wywozie śmieci. Segregacja nie będzie konieczna dla części Polaków
  6. Osoby na kwarantannie będą mogły wyjść z domu pod jednym warunkiem. MZ zapowiada ważną zmianę
Ile tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoIle tracą na wartości samochody kompaktowe? Warto sprawdzić, ile warte jest teraz twoje autoCzytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News