Święty Mikołaj może naprawdę dobrze zarabiać. Za jedną, półgodzinną wizytę np. w firmie może zarobić kilkaset złotych
Pixabay
Autor Stanisław Węgrowski - 18 Grudnia 2019

Mikołaj ze sporymi zarobkami. Przebierana praca naprawdę się opłaca

Święty Mikołaj to jeden z najważniejszych symboli świąt Bożego Narodzenia. W Polsce jest sporo ofert pracy na sezon świąteczny, w tym dla osób, które wcielają się w postać Świętego Mikołaja. Problem polega na tym, że coraz mniej osób chce tak pracować. A w święta można naprawdę nieźle dorobić na tej pracy.

Święty Mikołaj to nie praca marzeń

Święty Mikołaj nieodłącznie kojarzy się ze świętami Bożego Narodzenia i Wigilią. Wszystkie dzieci oczekują na przyjście Mikołaja, który wręczy im świąteczne prezenty. I choć zapotrzebowanie na przebieranych Mikołajów jest duże, to coraz mniej osób decyduje się na tę sezonową pracę.

- Niestety wielu mężczyznom nie chce się pracować, nawet jeśli mają wizję zarobienia naprawdę dużych pieniędzy przy mało wymagającej pracy, jaką są wizyty Mikołaja. Oczywiście w pewnym stopniu jest to zarówno praca fizyczna jak i umysłowa, ponieważ trzeba nosić niejednokrotnie ciężki, wypchany po same brzegi worek z prezentami oraz jednocześnie odpowiadać na przeróżne, nawet najtrudniejsze pytania dzieci. Ale z drugiej strony jest to zajęcie miłe, przyjemne, radosne i, co najważniejsze, dobrze płatne - tłumaczy w rozmowie z Business Insider Polska Michał Witczak z firmy MikołajNaŚwięta.pl.

500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąk500 plus nie zdało egzaminu. Polacy nie będą już dostawać pieniędzy do rąkCzytaj dalej

Pracy jest sporo

Najwięcej ofert pracy jako Święty Mikołaj można znaleźć w internecie, na portalach ogłoszeniowych czy społecznościowych. Za zatrudnienie odpowiadają agencje specjalizujące się w akcjach świątecznych. A kto korzysta z usług Świętego Mikołaja? Business Insider Polska podaje, że są to zarówno osoby prywatne, jak i przedszkola czy duże korporacje, nie zapominając oczywiście o galeriach handlowych, w których w sezonie świątecznym Święty Mikołaj i elfy to standard.

- Oprócz wizyt i wręczania prezentów Mikołaj może również odwiedzić klientów firmy zlecającej taką usługę, rozdać ulotki w pobliżu jej siedziby lub w centrum handlowym - mówi Business Insider Bartosz Dąbkowski, ekspert Hays Poland. - Niestety, dziś nie każdy rodzic ma czas, aby wcielić się w rolę św. Mikołaja, bo wyzwaniem w okresie świątecznym bywa nawet upolowanie stroju, który pozwoli na takie wcielenie - uważa Mateusz Żydek, rzecznik Randstad Polska.

Zarobki Świętego Mikołaja

Ile zarabia osoba, która przebierze się za bohatera z Laponii? Święty Mikołaj, który będzie pracował przez cały grudzień ma szansę zarobić ok. 5-6 tys. zł. Dniówka wynosi nawet 500-600 zł - podaje Business Insider. Ale pomimo atrakcyjnego wynagrodzenia, agencje rekrutujące kandydatów muszą się nieźle napracować, aby kogoś znaleźć do tej pracy.

Emerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacjiEmerytury 2020. Znamy już stawkę i wysokość waloryzacjiCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Takiej promocji w Rossmannie jeszcze nie było. Dwa produkty za darmo
  2. Pacjentka przeżyła koszmar na jednym z warszawskich SOR-ów. "Klęczałam na korytarzu z bólu. Nikt z personelu w ogóle się tym nie przejął"
  3. IBERION grupą mediową przyszłości. Jakie wartości wyznaje firma?
  4. Już za dwa tygodnie na kierowców spadnie nowy obowiązek. Jeśli się nie zastosują zapłacą wysoką karę
  5. Do końca roku musisz mieć specjalne konto do rozliczeń z fiskusem. Ma je dopiero 200 tys. Polaków
  6. To jest kosmos, powariowali! Szynka i śledzie w Biedronce po złotówce, gęś za 2 złote, niebywałe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News