Świadczenie komputer do nauki
pxhere.com
Autor Konrad Karpiuk - 30 Grudnia 2020

Dziś mija termin, 1500 zł czeka. Z nowego świadczenia dla dzieci skorzystało już tysiące Polaków

Świadczenie 1500 zł na komputer dla dziecka powstało ze względu na konieczność zdalnej nauki. W wielu domach jest mniej komputerów niż dzieci, a w niektórych nie ma ich wcale, dlatego można ubiegać się o pieniądze. Lada chwila kończy się czas na złożenie wniosku.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Komu przysługuje świadczenie na zakup sprzętu dla dziecka
  • Do kiedy można składać wnioski
  • Jakie dokumenty należy złożyć

Świadczenie na komputer dla dziecka

O świadczenie na komputer dla dziecka mogą ubiegać się tylko rolnicy. Program koordynuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARiMR). Wnioski można składać zarówno na zakup komputera stacjonarnego, laptopa, jak i na niezbędne oprogramowanie, czy sprzęt taki jak klawiatura, czy myszka.

Na składanie wniosków jest już bardzo mało czasu, bo jako termin graniczny ustawiono 30 grudnia. Więc, kto jeszcze nie złożył podania, może zrobić to tylko do dzisiaj. Do 23 grudnia Polacy złożyli 14,5 tys. wniosków do ARiMR. Po Bożym Narodzeniu było ich już 20 tys.

Agencja dopłaci do sprzętu, który został lub zostanie zakupiony między 10 grudnia, a 31 marca 2021 roku. Aby móc ubiegać się o świadczenie, trzeba spełnić kilka warunków.

Warunki do otrzymania świadczenia

Dotacji nie dostanie ta rodzina, która w ciągu ostatnich 3 lat uzyskała dofinansowanie lub zwrot kosztów na zakup podobnego sprzętu z organizacji publicznych. Wlicza się do tego wsparcie od organizacji pozarządowych.

Pójdziesz na zakupy i wrócisz z niczym. Pilna zmiana w Biedronce, sieć ma nowe godziny otwarciaPójdziesz na zakupy i wrócisz z niczym. Pilna zmiana w Biedronce, sieć ma nowe godziny otwarciaCzytaj dalej

Ponadto przynajmniej jeden rodzic, bądź opiekun musi prowadzić gospodarstwo rolne. Działalność powinna być zarejestrowana z przypisanym numerem identyfikacyjnym dotyczącym producentów rolnych.

Aby ubiegać się o świadczenie, w rodzinie musi być co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, które uczą się w szkole podstawowej, lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021. Kolejny warunek to dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym, nieprzekraczający 1200 zł miesięcznie.

Dokumenty potrzebne do wniosku o świadczenie

Aby złożyć wniosek, trzeba dostarczyć szereg dokumentów. Odpowiednie papiery składamy do biura powiatowego ARiMR. Skład potrzebnych zaświadczeń, zależy od daty dokonania zakupu sprzętu.

Do wniosku o przyznanie pomocy należy dołączyć kopię decyzji ustalających wymiar podatku rolnego i kopię zeznań podatkowych. Oba dotyczą okresu rozliczeniowego za 2019 rok.

Ponadto, jeśli dokonaliśmy zakupu przed 10 grudnia, musimy do wniosku załączyć fakturę. W przypadku gdy sprzęt nabędziemy dopiero po utrzymaniu świadczenia, dowód kupna musimy dostarczyć do 15 kwietnia 2021 roku.

Świadczenie wprowadzono ze względu na zdalną naukę, którą wymusiła pandemia koronawirusa. Z tego też względu w wielodzietnych rodzinach, w których nie ma więcej niż jednego komputera, pojawiły się problemy z uczestnictwem dzieci w zajęciach.

Artykuły polecane przez redakcję BiznesInfo:

  1. Minister wyłożył zasady odmrażania. Dwie branże poczekają najdłużej
  2. Polski biznesmen poszukiwany listem gończym został zatrzymany. Wkrótce ekstradycja
  3. Masz jeszcze tylko 3 dni, potem nawet 2 tys. zł przepadnie. Wystarczy jedna rzecz
  4. KONIECZNIE OBEJRZYJ:

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj biznesinfo.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News